آندره ایگودالا، قهرمان سه دوره پی در پی NBA، جدیدترین ورزشکاری است که حقوق خود را به صورت کریپتو دریافت می‌کند

blog

بعد از ظهر روز دوشنبه، آندره ایگودالا، قهرمان سه دوره پی در پی NBA، و بسکتبالیست حرفهای Golden State Warriors، طی توییتی اعلام کرد که بخشی از دستمزد سالانه ۲.۶۴۷ میلیون دلاری خود را به صورت بیتکوین (BTC) دریافت خواهد کرد. علاوه بر این ایگودالا اضافه کرد که یک میلیون دلار بیتکوین به طرفداران خود خواهد داد تا پذیرش ارزهای دیجیتال را افزایش دهد. گفته شده که پرداختها توسط اپلیکیشن پولیِ Block (Square سابق) تسهیل خواهند شد.

''برای اعلام اینکه بخشی از حقوق خودم را به صورت بیتکوین دریافت میکنم بسیار هیجان زده هستم. Klaythompson@ و من، هر دو بر این باور هستیم که بیتکوین ارز آینده است! به منظور تسهیل دسترسی به بیتکوین، ما امروز یک میلیون دلار بیتکوین را به طرفدارانم هدیه خواهیم داد. از هشتگ #PaidInBitcoin استفاده کنید و CashApp@ را فالو کنید''

__ Andre (@andre) January 10, 2022

ایگودالا با پذیرش بخشی از حقوق خود به صورت رمزارز، به لیست در حال رشد افراد مشهور، ورزشکاران، اینفلوئنسرها و مقامات دولتیای میپیوندد که حقوق خود را به صورت ارز دیجیتال دریافت میکنند. حداقل هفت بازیکن NFL، در حال حاضر به جای دریافت حقوق خود به صورت پول نقد، ارز دیجیتال دریافت میکنند. سال گذشته شهردار میامی، فرانسیس سوارز، و شهردار نیویورک، اریک آدامز، اعلام کردند که چکهای حقوق خود را به صورت بیتکوین میپذیرند، البته سوارز با استفاده از پس انداز بازنشستگی ۴۰۱ هزاردلای خود برای سرمایه گذاری بر روی بیتکوین، قدم بزرگتری در این مسیر برداشت.

اینکه افراد حاضر به گرفتن چک حقوق خود به صورت بیتکوین یا سایر ارزهای دیجیتال شوند، میتواند هم به نفع کارفرمایان و هم به نفع کارمندان باشد. اجازه دهید با شرکتهایی که تعداد زیادی کارمند بینالمللی دارند شروع کنیم، در صورتی که این شرکتها برای پرداخت حقوق از ارزهای دیجیتال استفاده کنند دیگر نیازی به اطلاعات خصوصی بانکی کارکنان خود نخواهند داشت، به علاوه، مجبور نیستند برای انجام پرداختها از حوالههای پرهزینهای استفاده کنند که زمانبر هم هستند. بجز همه اینها، پرداخت رمزارز به جای ارز فیات، کارمندان را از دردسر انتقال وجوه فیات خود به صرافیهای رمزنگاری برای سرمایه گذاری نجات میدهد، چرا که آنها میتوانند به راحتی ارز دیجیتال دریافتی را با ارز مورد نظر خود مبادله کنند. مسئله نوسان ارزش هم به راحتی حل میشود. کارمندانی که نسبت به حرکات نمودار ارزش سکهها بدبین یا شکاک هستند میتوانند به سادگی، از طریق کیف پول یا صرافی، چک دستمزد کریپتو خود را با استیبلکوین مبادله کنند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه