آیا بیت‌کوین به‌زودی به 30 هزار دلار می‌رسد؟

blog

بازار ارز دیجیتال اخیرا نشان داد که برخلاف مسائل موجود در زمینه قانون‌گذاری، از میزان انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است. در اصل بزرگ‌ترین رمزارز این بازار یعنی بیت‌کوین (BTC) باعث رشد بازار شد؛ به طوری که این رمزارز بزرگ توانست تنها در یک روز بیش از 30 میلیارد دلار به مارکت کپ (Market cap) خود اضافه کند که این موضوع نشان‌دهنده مومنتوم مثبت در بازار است که می‌تواند قیمت بیت‌کوین را به بیش از 30 هزار دلار برساند.

به طور دقیق‌تر، داده‌های موجود در پلتفرم کوین‌مارکت‌کپ نشان می‌دهد که ارزش بازار بیت‌کوین تنها در 24 ساعت توانست از 519.76 میلیارد دلار به 548.6 میلیارد دلار برسد که یک افزایش 5.6 درصدی را نشان می‌دهد.

بیت‌کوین در حال حاضر در محدوده 28.4 هزار دلار در حال نوسان است به طوری که نسبت به روز گذشته نزدیک به 5.6 درصد و نسبت به هفته گذشته نزدیک به 0.25 درصد افزایش پیدا کرده است و حجم معاملات روزانه تقریبا 21 میلیارد دلاری دارد.

اخیرا یکی از سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال . مدیر ارشد فناوری سابق پلتفرم معاملاتی کوین‌بیس (Coinbase) با نام بالاجی سرینیواسان (Balaji Srinivasan) بیان کرد که رسیدن بیت‌کوین به یک میلیون دلار در 90 روز آینده با توجه به اینکه اقتصاد ایالات متحده در حال ورود به یک دوره ابرتورم است، دور از ذهن نیست. همچنین مدیرعامل شرکت دیجیتال گلگسی هم انتظار افزایش قیمت بیت‌کوین در آینده را دارد.

مایک نووگراتز (Mike Novogratz) معتقد است که موارد مختلفی روی شروع یک رالی صعودی تاثیرگذار است. او بیان کرد که در یک سال گذشته اتفاقات ناگوار مختلفی در بازار ارز دیجیتال رخ داد. اتفاقاتی از جمله سقوط پروژه ترا (Terra)، ورشکستگی 3AC، سقوط صرافی FTX و... که این حوادث باعث شدند تا سرمایه‌گذاران بازار به فکر فروش دارایی‌های دیجیتال خود بیفتند. اما این فرد معتقد است که تمام فروش‌ها در یک سال گذشته به طور کامل انجام شده است.

یکی دیگر از مواردی که روی افزایش قیمت بیت‌کوین در آینده تاثیر خواهد گذاشت از سمت چین است. پایتخت این کشور اخیرا نسبت به توسعه‌های مربوط به رمزارزهایی که در هنگ‌کنگ انجام می‌شود چراغ سیز نشان داد، در حالی که بانک ارتباطات و بانک توسعه Pudong شانگهای در حال حاضر شروع به ارایه خدمات به سازمان‌های داخلی دارایی دیجیتال کرده‌اند؛ بنا به این دلایل، نووگراتز معتقد است که بازار ارز دیجیتال در چند ماه آینده به مقدار قابل‌توجهی افزایش خواهد یافت و قیمت بیت‌کوین تا انتهای این ماه به 30 هزار دلار خواهد رسید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه