آیا زمان خرید بیت‌کوین فرا رسیده؟

blog

بعد از یک رالی صعودی در قیمت بیت‌کوین که باعث افزایش بیش از 40 درصدی در آن شد، BTC چند روزی است که به صورت افقی و خنثی در حال معامله است. این رنج ‌زدن بیت‌کوین از نظر یکی از تحلیل‌گران بزرگ بازار ارز دیجیتال نمایانگر فرصتی جدید برای خرید بیت‌کوین در قیمت پایین است.

مایکل ون دی پوپ (Michaël van de Poppe) امروز طی یک توییتر در صفحه رسمی خود توضیح داد که بیت‌کوین در آغاز این هفته با کاهش قیمت مواجه بود و به ناحیه 22.3 تا 22.7 هزار دلار رسید. این ناحیه حمایتی می‌تواند منطقه خوبی برای ورود به معامله و خرید بیت‌کوین باشد؛ اما از نظر این فرد، احتمال رسیدن قیمت به ناحیه 21.7 هزار دلار هم وجود دارد.

رسیدن قیمت به ناحیه 21.7 هزار دلار از نظر ون دی پوپ باعث لیکویید شدن سرمایه شده و با قدرتی که شاخص دلار در حال حاضر دارد این اتفاق ممکن است و این آغازی برای خرید بیت‌کوین در کف بازار خواهد بود.

استراتژی خرید بیت‌کوین در کف کاری است که شرکت بزرگی همچون مایکرواستراتژی هم در زمان کاهش قیمت رمزارزها در سال 2022 انجام داده و در آن زمان به تعداد بیش از 8 هزار و 800 بیت‌کوین خریداری کرده است.

بیت‌کوین در زمان جاری در محدوده 22.8 هزار دلاری در حال معامله است به طوری که نسبت به روز گذشته نزدیک به 2.1 درصد و نسبت به هفته گذشته یک درصد کاهش داشته است. ارزش بازار این بزرگ‌ترین رمزارز بازار با کاهش 2.1 درصدی نسبت به روز گذشته برابر با 441.2 میلیارد دلار و حجم معاملات روزانه آن نزدیک به 22.5 میلیارد دلار است و در 24 ساعت گذشته 45 درصد افزایش داشته است.

از طرفی طبق آخرین نظرسنجی انجام شده روی 4 هزار و 400 شهروند بزرگسال آمریکایی در ماه ژانویه مشخص شد که این افراد در ماه‌های آینده انتظار ریزش بیشتر آن را در چند ماه آینده دارند. همچنین نویسنده کتاب پرفروش پدرپولدار، پدر بی‌پول رابرت کیوساکی معتقد است از آنجایی که ارزش دلار آمریکا بنا به شرایط بد اقتصادی این کشور رو به کاهش است، رمزارز بیت‌کوین را جزو سه موضوع داغ در جهان قرار داد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه