آیا سولانا تا پایان 2022 می‌تواند به 40 دلار برسد؟

blog

یکی از حوادثی که اخیرا در بازار ارز دیجیتال رخ داد، ورشکستی صرافی بزرگ FTX بود باعث شد تمام بازار به رنگ قرمز در بیاید. حال با این وضع سرمایه‌گذاران و فعالان بازار ارز دیجیتال سوالشان این است که رمزارزهایی مثل سولانا (SOL) در آینده نزدیک چه عملکردی خواهند داشت.

در همین راستا، 55 نفر از متخصصان بخش فین‌تک قبلا پیش‌بینی کرده بودند که قیمت سولانا تا پایان سال جاری به 45 دلار می‌رسد. اما بعد از اتفاقات اخیری که در بازار افتاد، اکنون پیش‌بینی آن‌ها روی 35 دلار است که این پیش‌بینی در 8 نوامبر منتشر شد. با اینکه این قیمت پیش‌بینی شده 10 دلار کمتر شده است، باز هم نسبت به قیمت جاری سولانا که تقریبا 16 دلار است، افزایش تقریبا 113 درصدی را نشان می‌دهد.

اخیرا همچنین یک نظرسنجی توسط Finder نشان داد که 33 درصد متخصصان بازار اعتماد خود را از تیم پروژه سولانا از دست داده‌اند. اما با این حال 37 درصد آن‌ها هنوز نسبت به تیم امیدوارند و معتقد هستند که توانایی این تیم بالاست.

سولانا در چه وضعیتی است؟

تمام بازار ارز دیجیتال در چند ماه اخیر روندی افقی را طی کرده بود. به همین صورت سولانا هم در حال رنج زدن بود، اما بعد از اینکه خبر صرافی FTX منتشر شد، قیمت سولانا در تاریخ 9 نوامبر تا 12.62 دلار کاهش پیدا کرد.

در ماه اکتبر بعد از انتشار گزارش CPI، بازار ارز دیجیتال مقداری تاثیر مثبت از آن گرفته بود، اما خبر FTX بازار را دوباره قرمزرنگ کرد. سولانا هم به صورت روزانه نزدیک به 4.24 درصد کاهش و در تایم فریم هفتگی 51.33 درصد کاهش پیدا کرد.

برای افزایش قیمت سولانا چه چیزی نیاز است؟

شاخص RSI سولانا در تایم فریم روزانه در حال حاضر زیر 30 قرار دارد، اما تحلیل‌گران بازار توضیح داده‌اند که تنها RSI نمی‌تواند نشان‌دهنده بازگشت روند باشد و در کنار آن به تاییدیه‌های دیگری هم نیاز داریم.

این افراد بیان کردند که در دو مورد گذشته سولانا نتوانست روند صعودی به خود بگیرد و به سطح مقاومتی 0.382 فیبوناچی برخورد کرد. برای تغییر به روند صعودی نیاز است تا سطح 0.5 فیبوناچی با سمت بالا شکسته شود. همچنین هدف کوتاه مدت اول در تایم فریم روزانه، میانگی متحرک 50 کندلی و همچنین شکست میانگین متحرک 200 کندلی به سمت بالا است که از تاریخ 20 ژانویه شکسته نشده است و می‌تواند روند را صعودی کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه