آیا کاردانو به‌زودی به یک دلار خواهد رسید؟

blog

شبکه کاردانو یکی از پروژه‌های برتر بازار ارز دیجیتال به شمار می‌رود و در چند ماه اخیر میزان توسعه در این شبکه بسیار بالا و امیدوارکننده بوده است. از این افزایش میزان توسعه شبکه، می‌توان نتیجه گرفت که یکی از اهداف تیم توسعه کاردانو این است که جایگاه اتریوم را از آن خود کند و تسلط بیشتری روی صنعت بلاک‌چین داشته باشد.

معمولا تاثیر افزایش توسعه شبکه را در قیمت توکن بومی آن شبکه که در اینجا منظورمان ADA است می‌توان مشاهده کرد. این رمزارز از ابتدای سال میلادی جدید روند صعودی به خود گرفته و افزایش قیمت داشته است؛ به طوری که نسبت به اول ژانویه سال 2023 بیش از 55 درصد افزایش پیدا کرده و از ناحیه 0.24 دلاری به بالای 0.38 دلار رسیده است. همچنین قیمت ADA نسبت به روز گذشته تقریبا 2.3 درصد کاهش و نسبت به هفته گذشته یک درصد افزایش داشته است. به‌علاوه اینکه حجم معاملات روزانه این رمزارز با افزایش 34 درصدی تقریبا به 376 میلیون دلار رسیده و مارکت کپ آن برابر است با 13.1 میلیارد دلار.

احتمال رسیدن ADA به یک دلار

اولین مقاومت توکن ADA را ناحیه 0.40 دلاری می‌توان در نظر گرفت و شکست این ناحیه به سمت بالا برای رسیدن به ناحیه یک دلار حیاتی است. این توکن در گذشته بالای ناحیه یک دلاری قرار داشته و با زیرساخت قوی این شبکه می‌توان به رسیدن دوباره ADA به یک دلار امیدوار بود.

یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای رسیدن ADA به یک دلار، راه‌اندازی استیبل کوین این شبکه با نام Djed است. این استیبل کوین سعی دارد تا تاثیر مثبتی روی میزان فعالیت شبکه کاردانو به ویژه فضای سیستم مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای (DeFi) بگذارد. نکته دیگری هم که باید مدنظر قرار دهیم این است که ADA با توجه به میزان ارزش بازار خود، در جایگاه هشتم برترین رمزارزهای بازار قرار گرفته، اما به لحاظ میزان سرمایه قفل شده (TVL) در جایگاه 27ام قرار دارد و این موضوع سرمایه‌گذاران ADA را دچار عدم قطعیت کرده است. از طرفی در گذشته مشاهده شده که بعد از راه‌اندازی استیبل‌کوین شبکه ترون، توکن بومی آن یعنی TRX تاثیر مثبتی از این اتفاق گرفته و شروع به افزایش کرده است.

اما طبق حادثه‌ای که برای پروژه ترا و استیبل کوین آن افتاد، این از لحاظ نگرانی‌هایی هم وجود دارد؛ زیرا آن حادثه باعث کاهش استیبل کوین این شبکه شد و پروژه را نابود کرد. پشتوانه استیبل‌کوین Djed هم توکن ADA است، اما در کل انتظار بر این است که این اتفاق تاثیر خوبی روی قیمت کاردانو داشته باشد.

جدا از راه‌اندازی این استیبل‌کوین، ما شاهد توسعه‌های دیگری هم در چند ماه گذشته در شبکه کاردانو بودیم و تمام این‌ها باعث می‌شوند که نسبت به رسیدن ADA به یک دلار امیدوار باشیم. همچنین دید تکنیکال هم به ما امید بیشتری می‌دهد؛ به طوری که به طور کلی سیگنال صعودی و خرید را به ما نشان می‌دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه