آینده بیت‌کوین از نظر مایکل سیلور

blog

مایکل سیلور (Michael Saylor)، رئیس اجرایی شرکت هوش تجاری Microstrategy طی یک مصاحبه با مدیرعامل شرکت Swan Bitcoin نظر خود را در مورد هشت سال آینده بیت‌کوین بیان کرد و توضیح داد که این رمزارز چه نقشی در دنیا خواهد داشت.

طبق گفته این فرد، بیت‌کوین به یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای ذخیره ارزش تبدیل خواهد شد و یکی از فاکتورهایی روی این موضوع تاثیر خواهد گذاشت، پذیرش این رمزارز توسط سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف خواهد بود. طرف‌داران بیت‌کوین بیان کرده‌اند که طبق گفته‌های کمیسیون معاملات آتی کالا در ایالات متحده (CFTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و همچنین تصمیمات مؤسسات مالی سنتی، پذیرش بیت‌کوین توسط سازمان‌ها و استفاده از آن ممکن است. مایکل سیلور گفت که بیت‌کوین به دلیل پتانسیل بالایی که دارد، شرکت‌های مالی سنتی Fidelity و BlackRock شروع به پذیرش این رمزارز کرده‌اند، در حالی که در گذشته علاقه‌ای به آن نداشتند.

رئیس اجرایی شرکت Microstrategy یکی دیگر از فاکتورهایی که باعث رشد بیت‌کوین در هشت سال آینده می‌شود را شبکه لایه دو لایتنینگ (Lightning) معرفی کرد. این شبکه یک راه‌حل لایه دو است که روی پروتکل بیت‌کوین راه‌اندازی شده و هدف آن این است که به تراکنش‌های بیت‌کوین سرعت بیشتر و هزینه کارمزد پایین‌تری بدهد. در همین راستا، شرکت Microstrategy هم قصد دارد اپلیکیشن‌هایی راه‌اندازی کند که به کاربران خود اجازه استفاده از این شبکه، یعنی لایتنینگ را می‌دهد.

به گفته سیلور، توسعه این نوع اپلیکیشن‌ها مثل کیف ‌پول‌های لایتنینگ تقاضای زیادی وارد بازار خواهد کرد. او گفت:

"شرایط بیت‌کوین مثل پروتکل TCP/IP در سال 1991 است. در آن زمان ما اینترنت داشتیم، اما افراد زیادی از آن استفاده نکردند. در سال 1994 مرورگر Netscape وارد بازار شد و این باعث شد اینترنت 100 میلیون کاربر جدید پیدا کند."

مایکل سیلور همچنین در مورد اتفاقات کلانی که می‌تواند رخ دهد صحبت کرد. او گفت که افزایش نرخ بهره ایالات متحده توسط فدرال رزرو اتفاق مهمی است که احتمال تبدیل شدن بیت‌کوین به یک روش ذخیره ارزش را افزایش می‌دهد. فدرال رزرو در سال 2022 برای کنترل و کاهش تورم، چندین بار نرخ بهره را افزایش داد. انتظار بر این است که در سال میلادی جدید هم این اتفاق رخ دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه