اخراج کارمندان برای افزایش کارایی شرکت متا

blog

در این دوره چالش‌های بزرگی در مسیر اقتصاد ایالات متحده ایجاد شده و شرکت متا قصد دارد تا با ارایه راه‌حلی از این مانع عبور کند. مدیرعامل و موسس شرکت متا، مارک زاکربرگ در تاریخ 14 مارس اعلام کرد که این شرکت برای افزایش کارایی خود در سال 2023 قصد دارد تا 10 هزار نفر از کارمندان خود را اخراج کند.

این فرد توضیح داد که اهداف اصلی شرکت متا توسعه تکنولوژی و عملکرد مالی بوده تا بتواند از وضعیت جاری اقتصادی ایالات متحده نجات پیدا کند. این اهداف همچنین با چشم‌انداز بلندمدت این شرکت همخوانی دارد.

زاکربرگ بیان کرد که با ساده‌سازی عملیات شرکت و کنارگذاشتن فرآیندهای غیرضروری، می‌تواند بهره‌وری خود را تقویت کرده و ابزارهای توسعه موردنیاز برای رسیدن به اهداف خود را بدست آورد. او گفت:

در چند ماه آینده رهبران سازمانی ما یکسری طرح‌های بازسازی معرفی خواهند کرد تا پروژه‌های با اولویت پایین کنار گذاشته شوند و نرخ استخدام کاهش پیدا کند.

در حال حاضر برنامه اخراج کارمندان متا آغاز شده و قرار است در تا سه ماه آینده اجرا شود. این شرکت همچنین بیان کرد که قرار است 5 هزار موقعیت شغلی هم تعطیل شود و بازسازی بیشتر شرکت در ماه آوریل اعلام شده و آخرین دوره اخراج کارمندان آن در اواخر ماه می رخ خواهد داد.

چشم‌انداز بلندمدت متا

استفان کسریل، رئیس بخش بازرگانی و فناوری‌های مالی پلتفرم‌های متا، در 13 مارس بیان کرد که دلیل تصمیم شرکت مبنی بر کنارگذاشتن پشتیبانی از پروژه‌های توکن غیرمثلی (NFT) این بود که روی برنامه‌های دیگر حمایت از تولیدکنندگان محتوا تمرکز بیشتری شود. این فرد تاکید کرد که حمایت از تولیدکنندگان محتوایی که از پلتفرم‌های رسانه اجتماعی این شرکت مثل فیس‌بوک و اینستاگرام برای نمایش مجموعه‌های ان.اف.تی خود استفاده می‌کنند ادامه خواهد یافت.

شرکت متا توضیح داد که در حال حاضر حوزه هوش مصنوعی اولویت این شرکت بوده و توسعه متاورس چشم‌انداز پیچیده و بلندمدت این شرکت خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه