ارائه دهنده لایحه کریپتو هند: این لایحه به اشتباه تفسیر شده است!

blog

خالق لایحه کریپتو هند، وزیر دارایی پیشین این کشور، سوبهاش گارگ، ضمن تاکید بر پتانسیل عظیم ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین، عبارت ممنوع شدن ''ارزهای رمزنگاری خصوصی'' را یک تفسیر نادرست خواند و آن را رد کرد.

بحث‌های پارلمانی پیرامون یک لایحه بحث برانگیز کریپتو، بدون آنکه نشانه روشنی از ممنوعیت ارزهای دیجیتال را در خود داشته باشند، منجر به ایجاد ترس در مورد ممنوعیت ارزهای دیجیتال شدند. همانطور که کوین‌تلگراف چندی پیش گزارش کرده بود، پس از اعلام این لایحه، عده‌ای از سرمایه‌ گذاران هندی، به خاطر ترس از ممنوع شدن معامله ارزهای دیجیتال، کریپتوهای خود را به فروش رساندند‌. گارگ طی یک گفت و گو با کانال خبری محلی، News 18، تصریح کرد:

''[تفسیر لایحه ارزهای دیجیتال] احتمالا یک اشتباه بوده است. اینکه بگوییم رمزارزهای خصوصی ممنوع خواهند شد و دولت را نیز در این مسئله‌ درگیر کنیم، مسلما با سوء برداشت مواجه خواهیم شد‌‌.''

وی معتقد است که دولت هند باید یک لایحه را پس از بحث با سهام داران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال تدوین کند. علاوه بر این، لایحه ذکر شده، بدون اینکه مشخص کند رمزارزهای ''خصوصی'' چه هستند، از ممنوع کردن آن‌ها سخن می‌گوید.

در نتیجه این بحث‌ها، جامعه کریپتو در هند، دو برداشت متفاوت از دستور کار این لایحه دارد – یکی این‌که، این لایحه ممنوعیت تمامی ارزهای دیجیتال غیردولتی را در نظر گرفته و دیگری آنکه لایحه ذکر شده ارزهای دیجیتالی که بر روی بلاک‌چین عمومی ران شده‌اند، مانند بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، از این قائده مستثنی خواهند بود.

گارگ، همچنین، پس از اشاره به اکوسیستم وسیعی که از فناوری مخرب قدرت می‌گیرد، به نقص‌های شناسایی ارزهای دیجیتال به عنوان یک سرمایه اشاره کرد. وی در ادامه گفت که صرافی‌های رمزنگاری این کشور منافع محدودی دارند و نماینده کل جامعه نیستند:

''شما گندمی که تولید می‌کنید، لباس‌هایی که تولید می‌کنید را یک دارایی تلقی نمی‌کنید. اینکه این را یک دارایی در نظر بگیریم ساده‌سازی بیش از حد است.''

گارگ در پایان اضافه کرد که ابتکارات ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در کشورهایی مانند هند پیچیده است. به گفته وی دولت ابتدا باید به چالش‌هایی از جمله در دسترس نبودن گوشی‌های هوشمند و صدور کیف پول دیجیتال رسیدگی کند.

بازار کریپتو هند به جذب شرکت‌های بین‌المللی ادامه خواهد داد، جدیدترین این شرکت‌ها Coinstore بوده که یک صرافی ارز دیجیتال در سنگاپور است. همانطور که کوین‌ تلگراف گزارش کرده، Coinstore، یک صندوق ۲۰ میلیون دلاری به منظور راه اندازی سه دفتر جدید در منطقه در نظر گرفته است.

سخنگوی کوین ‌استور طی صحبتی که با کوین تلگراف داشت گفت که امیدوار است شاهد یک چارچوب نظارتی مثبت برای ارزهای دیجیتال باشد:

"پروسه دقیق KYC، الزامات امنیتی برای صرافی‌ها، و همچنین مقررات تدریجی برای برخی از ارزهای دیجیتال، طبیعتا با هدف محافظت از کاربران هندی انجام خواهند شد و قانونی بودن برخی از ارزهای دیجیتال را روشن خواهد کرد.''

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه