ارزش دوج‌کوین یک بار دیگر تحت تاثیر توییت ایلان ماسک افزایش پیدا کرد

blog

پس از آنکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، یک میم مرتبط با رمزارزها را در توییتر خود منتشر کرد قیمت میم کریپتوکارنسی دوجکوین تقریبا دو درصد افزایش پیدا کرد و به بالاترین حد روزانه خود (۰.۱۶۷ دلار) رسید. این میم با الهام از فیلم علمی تخیلی حماسی کریستوفر نولان، Interstellar، ساخته شده بود.

میم ذکر شده به اتساع زمان گرانشی شدید اشاره کرده است، پدیدهای که در فیلم موفق نولان به خوبی به تصویر کشیده شده بود.

جوزف کوپر (متیو مک کانهی) پس از آنکه بر روی سیاره میلر، یک سیاره آبی که محور چرخشش بسیار به یک سیاهچاله خیالی به نام گارگانتوآ نزدیک است، فرود میآید، به خدمه خود میگوید که به علت گرانش بسیار قوی سیاره، به ازای هر یک ساعت که در این سیاره سپری شود، هفت سال زمان بر روی زمین سپری خواهد شد. چند سال پس از نمایش این فیلم، اسکرین شاتی از این صحنه چشم نواز، که در آن آملیا برند (آن هاتاوی) و دویل (وس بنتلی) حضور دارند، به یک میم محبوب تبدیل شد و مورد توجه کاربران زیادی در شبکههای اجتماعی فیسبوک و ردیت قرار گرفت.

مفهوم شگفت انگیز اتساع زمان، که محور اصلی داستان این فیلم است، به خاطر این حقیقت که بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال به شدت متزلزل هستند به یک منبع محبوب برای شوخیدر جامعه ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. دوجکوین، بزرگترین سکه میم، در سال گذشته، تنها در عرض سه ماه، افزایش ۱۹۰۹۰ درصدی را تجربه کرد و برخی از افرادی که بر روی آن سرمایه گذاری کرده بودند را در زمان نسبتا کوتاهی ثروتمند کرد. در حال حاضر، ارزش این میمکوین ۷۷.۵۶ درصد نسبت به بالاترین رکورد خود کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که ماهیت نوسان دار کریپتو، منجر به تغییرات مکرر در احساسات میشود، به گونهای که افراد پس از هر حرکت قابل توجه نزولی یا صعودی، به سرعت به بازار بدبین یا خوشبین خواهند شد.

ایلان ماسک، کسی که توییتهای مکررش در مورد دوجکوین رالی سال گذشته را تشدید کرد، در اوایل ماه جاری، با ارائه امکان خرید برخی از محصولات تسلا به وسیله دوجکوین، به محبوبیت این میمکوین اصلی افزود.

منبع: U.Today

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه