ارز دیجیتال در اوکراین جانی تازه می‌گیرد

blog

کشور اوکراین قصد دارد به دلیل شرایطی که در آن قرار دارد، محدودیت‌های مالی جدیدی معرفی کند. این قوانین جدید می‌تواند باعث شود مردم اوکراین از ارزهای دیجیتال بیش‌تر استفاده کنند.

بانک ملی اوکراین (NBU) ارزش گریونای اوکراین را نسبت به دلار آمریکا 25 درصد کاهش داده است. به‌علاوه محدودیت‌هایی هم در استفاده از این ارز ایجاد کرد. این کاهش ارزش نسبت به دلار و محدودیت‌های ایجاد شده، می‌تواند روی بازار ارز دیجیتال و استفاده از آن‌ها تاثیر مثبتی بگذارد. این موضوع به این دلیل است که مردم اوکراین ممکن است برای دورزدن این محدودیت‌ها، از ارز دیجیتال استفاده کنند. نماینده بخش ارز دیجیتال در اوکراین هم این نظر را دارد که این قوانین جدید، باعث استفاده بیشتر از ارز دیجیتال خواهد شد.

این قوانین جدید باعث می‌شود تا بانک‌های خصوصی ارز خارجی غیرنقدی را فقط زمانی بتوانند به مشتریان بفروشند که مقدار آن ارز حداقل برای مدت سه ماه واریز شده باشد و آن هم بدون اختیار فسخ قرارداد باشد.

آیا این قوانین جدید ثابت خواهند بود؟

قسمت دیگری از این محدودیت‌ها مربوط به جایگزینی سقف برداشت 50000 گریونا با محدودیت هفتگی 12500 گریونا، معادل 340 دلار است. به‌علاوه اینکه سقف انتقالات بین‌بانکی از 100 هزار به 30 هزار گریونا کاهش پیدا کرده است.

اما بااین‌حال، تمام این قوانین جدید طبق گفته فرماندار بانک ملی اوکراین موقت است. طبق گفته این فرد، این اقدامات باتوجه‌به ادامه جنگ باید انجام شود. تمام این کارها برای این انجام شده تا اقتصاد اوکراین در این شرایط پایدار باقی بماند. اما این قوانین روی مردم اوکراین تاثیر گذاشته است. بسیاری از مردم اوکراین مجبور به ترک کشورشان شده بودند که این قوانین و محدودیت‌های جدید باعث شد تا بازگشتشان حتی سخت‌تر هم بشود.

تاثیر محدودیت‌ها روی ارز دیجیتال

این قوانین مالی که بانک ملی اوکراین ارائه داده، علاقه به ارز دیجیتال در این کشور را افزایش داد. مؤسس صرافی ارز دیجیتال اوکراینی Kuna با نام میخائیل چوبانیان (Mikhail Chobanyan)، اخیرا در مصاحبه‌ای گفت:

انتظارمان این است که استفاده از ارز دیجیتال در اوکراین افزایش پیدا کند. 100 هزار گریونا در اروپا ارزش زیادی ندارد.

او همچنین بیان کرد که این قوانین روی کمک‌های بشردوستانه تاثیر می‌گذارد. زیرا بیشتر این کمک‌ها از طریق بانک‌های اوکراینی انجام می‌شد. اما با ایجاد این محدودیت‌ها این کمک‌ها را فقط از طریق ارز دیجیتال می‌توان منتقل کرد. مؤسس صرافی Kuna همچنین اعلام کرد که محدودیت‌های ایجاد شده توسط بانک ملی اوکراین در نهایت به باخت منجر می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه