افتتاح اولین مدرسه در متاورس توسط دانشگاه هنگ‌کنگ

blog

دانشگاه علم و تکنولوژی هنگ‌کنگ در روز جمعه 7 مرداد اعلام کرد که قصد دارد اولین مدرسه دیجیتالی دوقلو را در دنیای مجازی بسازد. این دانشگاه قصد دارد تا با استفاده از این تکنولوژی، تجربه آموزش در هنگ‌کنگ و گوانگ‌ژو را به‌صورت مجازی ارائه دهد.

متاورس یک محیط مجازی به‌صورت سه‌بعدی است که افراد در آن می‌توانند کارهای مختلفی از جمله کار و بازی کنند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. همچنین خودشان را با استفاده از آواتار که به‌صورت ان‌اف‌تی هستند، به نمایش بقیه بگذارند.

نام مدرسه دیجیتالی جدیدی که دانشگاه هنگ‌کنگ قصد دارد بسازد MetaHKUST است و دانش‌آموزان می‌توانند از هر مکانی در کلاس‌های این مدرسه شرکت کنند.

آموزش متاورس

پان هوی (Pan Hui)، استاد رسانه‌های محاسباتی و هنر در دانشگاه گوانگژو گفته است که تعداد زیادی از افراد ممکن است نتوانند به‌صورت حضوری برای افتتاحیه بیایند؛ به همین دلیل این افتتاحیه را در متاورس برگزار می‌کنیم.

بعد از این‌که این مدرسه مجازی ساخته شد، دانش‌آموزان این دو دانشگاه می‌توانند کارهایی از جمله ساخت ان‌اف‌تی، آواتار، توکن و فعالیت‌های مجازی دیگر انجام دهند. این آواتارها نه‌تنها در بازی، بلکه در سرگرمی‌های دیگر، ورزش، خرید آنلاین، مد، رسانه‌های اجتماعی و دانشگاه‌های مجازی استفاده می‌شود.

تعریف متاورس به بیان روی کوک (Roy Kwok)، یکی از مؤسسان شرکت Vplus Studio Corporation Limited، به این صورت است: "متاورس یک‌ دنیای دوم جدا از دنیای واقعی است.

مدیرعامل و مؤسس شرکت Vriti Saraf متاورس را به این صورت تعریف می‌کند: "متاورس یک کپی از هر چیزی در دنیای واقعی به‌صورت مجازی است." متاورس توسط یک سازمان خاص کنترل نمی‌شود و از سیستم‌های مختلفی تشکیل شده است.

هدف MetaHKUST این است که حوزه آموزش و تحقیقات را به ورای مرزهای جغرافیایی برساند. متاورس قابلیت‌های جدیدی به افراد در زمینه ارتباطات به‌صورت مجازی می‌دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه