افزایش رو به رشد مشاوران مالی که رمز ارزها را برای سرمایه گذاری پیشنهاد می‌دهند!

طبق نظرسنجی های انجام شده، مشاوران مالی در زمان فعلی، بیش از هر زمان دیگری، سرمایه گذاری در دارایی‌های دیجیتال نظیر بیت کوین را به مشتریان خود پیشنهاد می‌کنند. 

بر اساس گزارشی که از سوی انجمن برنامه ریزی مالی در اول ژوئن منتشر شده است، مشخص شده است که درصد تغییر نگرش نسبت به دارایی‌های دیجیتال بسیار زیاد بوده است. 

در گزارشی که با عنوان روند بررسی سرمایه گذاری در سال 2021 منتشر شد، آمده است که مشاوران مالی بیش از هر زمان دیگری به مشتریان خود توصیه می‌کنند که در سبد دارایی های خود، حتما نمونه از رمزارزها را داشته باشند. 

در نظر سنجی انجام شده ماه مارس و پاسخگویی حدود 529 مشاور خبره و حرفه ای مالی، مشخص شد که اکثر آنها در مشاوره، ورود به این بازار را به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند. در این نظر سنجی مشخص شد که حدود 14 درصد از مشاوران مالی، قبلا دارایی‌های رمزنگاری شده را به اوراق بهادار مشتریان خود اضافه کرده اند یا حداقل توصیه ای جدی برای آنها داشته اند. درصد زیادی از آنها در حال برنامه ریزی برای ورود به این بازار در سال آینده هستند. 

بیش از یک چهارم یا 26 درصد مشاوران در این نظرسنجی، اظهار داشتند که آنها قصد دارند، توصیه و استفاده خود از رمز ارزها را طی یک سال آینده افزایش دهند. 

این رقم در سال گذشته، تنها 1 درصد بوده است که افزایش 25 درصدی آن، حکایت از رشد مناسب بازار دارد.

همچنین نزدیک به 49 درصد از متخصصان امور مالی، اظهار داشتند که در 6 ماه گذشته، مشتریان آنها در مورد سرمایه‌گذاری در ارزهای رمز پایه سوالات زیادی داشته اند. عددی که به نسبت سال 2020 نزدیک به 3 برابر شده است.

دقیقا کمتر از نیمی از مشاوران مالی، ادعا می‌کنند که اخبار رمزارزها را به دقت مطالعه می‌کنند. درصد زیادی از مشاورین مالی هم ادعا دارند که در حوزه آموزش این بازار فعال هستند. 

با توجه به اینکه تورم در ایالات متحده آمریکا به بالاترین حد طی 13 سال گذشته رسیده است؛ مشتریان و ساکنین این کشور به دنبال حفظ ارزش پول و سرمایه خود هستند و گمان می کنند که با ورود به بازار رمزارزها می توانند سرمایه گذاری خوبی داشته و از بی ارزش شدن سرمایه خود جلوگیری کنند. 

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه