افزایش سختی شبکه بیت‌کوین در بحبوحه نوسانات قیمت

blog

یک سختی استخراج جدید برای شبکه بیتکوین (BTC) ثبت شده است. میزان سختی استخراج این سکه به ۲۶.۶۴۳ تریلیون رسیده و میانگین هشریت هم ۱۹۰.۷۱ اگزاهش در ثانیه (EH/s) ثبت شده است که نشان میدهد با وجود نزولی بودن بازار، جامعه کماکان به خوبی از این رمزارز حمایت میکند.

سختی شبکه بیتکوین با قدرت محاسباتی کلی که به دشواری تایید تراکنشها و استخراح بیتکوین ربط دارد تعیین میشود. طبق دادههای منتشر شده در blockchain.com، به دلایل مختلف از جمله ممنوعیت استخراج رمزارزها در چین، سختی شبکه بین ماههای مه و ژوئیه سال ۲۰۲۱ کاهش یافته بود.

البته سختی شبکه در آگوست ۲۰۲۱ و پس از آنکه ماینرهای مهاجر فعالیت خود را در کشورهای دیگر از سر گرفتند شاهد بهبودی چشمگیری بود. در نتیجه، روز شنبه، شبکه بیتکوین رکورد ۲۶.۶۴۳ تریلیون را ثبت کرد. دادههای BTC.com پیشبینی میکنند که این شبکه به رشد خود ادامه خواهد داد و طی ۱۲ روز آینده به بالاترین حد خود رسیده و رکورد سختیِ شبکهِ ۲۶.۷۰ را ثبت خواهد کرد.

F2Pool با استخراج ۸۸ بلاک BTC، بیشترین سهم را در هشریت داشته است و در مقام دوم، poolin، با ۷۶ بلاک بیتکوین قرار گرفته است. در روز گذشته، کارمزد هر تراکنش تقریبا ۱.۵۸ دلار بود، کارمزد تراکنشها در آوریل ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود یعنی ۶۲.۷۸ دلار رسیده بود.

علیرغم فشار فدرال برای اعمال سیاستهای پولی سختتر در مورد ارزهای دیجیتال، مایک مکگلون، استراتژیست کالای بلومبرگ، اظهار دارد که بیتکوین شانس بالایی برای تبدیل به ارز دیجیتال برتر دارد چرا که سرمایه گذاران از آن به عنوان یک دارایی دیجیتال ذخیرهای یاد میکنند.

همانطور که کوین تگراف گزارش داده است، مکگلون باور دارد که بیتکوین در موقعیتی منحصر به فرد قرار گرفته و به راحتی میتواند در محیطی که کاهش محرک معمولا برای داراییهای ریسک، منفی در نظر گرفته میشود فعالیت کند:

"رمزارزها در راس مخاطرات و بحث و گمانها، قرار گرفتهاند. اگر داراییهای ریسکی کاهش پیدا کنند، به مبارزه با تورم فدرال رزرو کمک خواهد شد. بیتکوین با تبدیل شدن به یک دارایی ذخیرهای جهانی، ممکن است ذینفع اصلی در این داستان باشد.''

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه