السالوادور جمعه سیاه را با گرفتن تخفیف ۲۰ درصدی برای خرید ۱۰۰ بیت‌کوین جشن گرفت

blog

نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، بار دیگر از افت قیمتها استفاده کرد، وی، هنگامی که ارزش بیتکوین در روز جمعه به زیر ۵۴۰۰۰ دلار کاهش یافت، بیش از ۵ میلیون دلار بیتکوین خریداری کرد.

رئیس جمهور السالوادور در روز جمعه، طی توییتی اعلام کرد که در پی فروش جهانیِ بیتکوین در بازارهای جهانی که در پاسخ به کشف گونه جدید کوید-۱۹ در آفریقای جنوبی صورت گرفته، ۱۰۰ بیتکوین (BTC) خریداری کرده است. طبق دادههای Cointelegraph Markets Pro، از ۱۰ نوامبر که ارزش بیتکوین به ۶۹۰۰۰ دلار رسید تا زمان انتشار این مطلب، ارزش بیتکوین بیش از ۲۰ درصد سقوط کرده و به ۵۴۳۴۳ رسیده است.

السالوادور به تازگی در پایینترین قیمت خرید کرده است. صد سکه دیگر با تخفیف!

__ Nayib Bukele (@nayibbukele) November 26, 2021

بوکله، در آستانه اجرایی شدن قانون بیتکوین این کشور، در ۷ سپتامبر، اعلام کرده بود السالوادور یک خرید بزرگ بیتکوین انجام خواهد داد. این کشور در آن زمان، هنگامی که قیمت هر سکه حدود ۵۲۰۰۰ دلار بود، ۲۰۰ بیتکوین خریداری کرد. وی هر بار توییت میکرد که دولت سکهها را در دوره نزولی بودن قیمتها خریداری کرده، لازم به ذکر است که پیش از خرید اخیر، این کشور، ۱۱۲۰ بیتکوین در اختیار داشت، با اضافه شدن ۱۰۰ سکه جدید، در ۲۶ نوامبر، این تعداد به ۱۲۲۰ عدد میرسد. ارزش سرمایه بیتکوین السالوادور، در حال حاضر حدود ۶۶.۳ میلیون دلار است.

از زمان اولین اعلام رسمی هدف این کشور برای تبدیل بیتکوین به ارز رسمی خود در ماه ژوئن تا کنون، بوکله چندین طرح در مورد پذیرش و استخراج رمزارزها پیشنهاد کرده است. دولت ساخت زیرساختهای حمایتی برای کیف پول دولتی بیتکوین این کشور، Chivo، را شروع کرده است. لازم به ذکر است که این کشور، اخیرا از برنامههای خود برای راه اندازی یک شهر بیتکوین که انرژی موردنیازش توسط انرژی زمینگرمایی آتشفشانهای این کشور تامین میشود هم پرده برداری کرده است، قرار است هزینه ساخت این شهر در ابتدا توسط یک میلیارد دلار اوراق قرضه بیتکوین تامین شود.

در ابتدا، بسیاری از مردم در برابر پذیرش ارزهای دیجیتال مقاومت کردند و به بوکل و تصمیمات وی در مورد بیتکوین اعتراض کردند. در ماه سپتامبر، شهروندان معترض در پایتخت، یکی از کیوسکهای چیوو را تخریب کرده و بقایای آن را با آرمها و علائم ضد BTC پوشاندند. در آن زمان، بلوک مقاومت و شورش مردمی کشور و همینطور گروهی متشکل از بازنشستگان، کهنه سربازان، از کار افتادگان و کارگران هم تظاهراتی علیه قوانین بیتکوین برگزار کردند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه