السالوادور قصد دارد شهر بیت‌کوین را با پشتیبانی یک میلیارد دلار اوراق قرضه بیت‌کوین راه اندازی کند

السالوادر کماکان رهبری جریان پذیرش بیتکوین (BTC) را بر عهده دارد. رئیس جمهور این کشور، نایب بوکله، اعلام کرده که یک شهر بیتکوین در این کشور راه اندازی خواهد شد. قرار شده که در ابتدا هزینههای ساخت شهر توسط اوراق قرضه بیتکوین با ارزش یک میلیارد تامین شود.

بوکله، برای اولین بار، در کنفرانس هفته بیتکوین السالوادور این تصمیم را علنی کرده بود. این کنفرانس به دنبال جشن پذیرش جریان اصلی بیتکوین و افزایش مشارکت شهروندان برگزار شده بود. بوکله گفته است که:

"در شهر بیتکوین، ما آموزش تکنولوژی و دیجیتال را خواهیم داشت. انرژی کل شهر از طریق انرژی زمینگرمایی تعمین میشود و یک سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد و پایدار برای آن تعبیه خواهد شد.''

توسعه بیتکوین سیتی با مشارکت فعال شرکتهای رمزنگاری برجسته از جمله صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex وAdam Back's Blockstream صورت خواهد گرفت. به گفته مدیر ارشد فناوری Bitfinex، این صرافی با راه اندازی یک پلتفرم اوراق بهادار به منظور نگهداری اوراق قرضه بیتکوین، از طرح شهر بیتکوین السالوادور حمایت خواهد کرد. وی افزود:

''این پلتفرم به زودی میزبان بسیاری از داراییهای دیجیتال داخلی و خارجی خواهد بود که منجر به توسعه مقررات جدیدی برای داراییهای دیجیتال کشور خواهند شد. السالوادور، Bitfinex و Blockstream، با هم حماسه خواهند آفرید."

رئیس جمهور السالوادور انتظار دارد که شهر بیتکوین به یک شهر کاملا کاربردی تبدیل شود، شهری که از مناطق مسکونی، مراکز خرید و رستورانها بهره میبرد، دارای یک بندر است و ''همه چیز در اطراف بیتکوین قرار گرفته است.'' علاوه بر اینها، ساکنان تنها مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده (VAT) خواهند بود. که به گفته بوکله، از آن برای پرداخت اوراق شهرداری، توسعه زیرساختهای عمومی و نگهداری شهر استفاده خواهد شد.

در این کنفرانس، سامسون مائو، افسر ارشد امنیتی Blockstream، امکان سنجی منابع ۱ میلیارد دلاری اوراق قرضه بیتکوین را بررسی کرده و گفته است:

''با Bitfinex، آنها نهنگهای زیادی خواهند داشت. من مشکلی برای پر کردن اوراق قرضه یک میلیارد دلاری نمیبینم.''

مائو همچنین به شهروندان اطلاع داد که ۵۰۰ میلیون دلار از این اوراق قرضه بیتکوین در یک دوره پنج ساله بلوکه خواهد شد. این امر، به طور موثری دارایی سرمایه گذاری شده را از چرخه جهانی خارج خواهد کرد. این کارآفرین همچنین توضیح داد که چگونه افزایش ۱۰ برابری طرحهای ابتکاری مشابه در سایر کشورها، در نهایت باعث میشود نیمی از ۲۱ میلیون سرمایه بازار بیتکوین از چرخه خارج شود.

کمی پس از پذیرش جریان اصلی بیتکوین، دولت السالوادور، سرمایه گذاری مجدد سودهای محقق نشده بر روی پروژههای مختلف زیرساختی را شروع کرد.

در اوایل ماه نوامبر، بوکله اعلام کرد که مازاد سود به دست آمده از حساب بیتکوین تراست السالوادور صرف ساخت ۲۰ مدرسه جدید خواهد شد: ''زمانی که این پروژه شروع شد، ذخایر مالی ما به اندازه امروز در FIFEBITCOIN (حساب دولتی بیتکوین تراست) بالا نبود. به همین خاطر تصمیم گرفتهایم که با سود مازاد، ابتدا ۲۰ مدرسه بیتکوین تاسیس کنیم.''

در اواسط ماه اکتبر، دولت السالوادور ۴ میلیون دلار از سود بیتکوین تراست خود را به ساخت یک بیمارستان دامپزشکی جدید در پایتخت این کشور، السالوادور، سان سالوادور، اختصاص داد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه