ایالات متحده جایگاه خود به عنوان بزرگ‌ترین هاب استخراج بیت‌کوین را تثبیت می‌کند

blog

با استناد به جدیدترین دادههای منتشر شده توسط مرکز تامین مالی برای آلترناتیو کمبریج (CCAF)، ایالات متحده در حال حاضر ۳۷.۸۴ درصد از هشریت جهانی استخراج بیتکوین را به خود اختصاص داده است.

در ماه اکتبر و پس از آنکه به دلیل سرکوب صنعت انرژیبر از سوی حزب کمونیست چین، سهم چین از هشریت جهانی تقریبا به صفر رسید، ایالات متحده آمریکا برای اولین بار توانست جایگاه اول را تصاحب کند.

FoundryUSA نیز به بزرگترین استخر ماینینگ در جهان تبدیل شد.

جورجیا بزرگترین هاب ماینینگ در ایالات متحده آمریکا است و بیش از ۳۰ درصد هشریت این کشور را به خود اختصاص داده است. پس از آن، تگزاس (۱۱.۲۲ درصد) و کنتاکی (۱۰.۹۳) قرار گرفتهاند. علاوه بر این، دو ایالت طرفدار حزب دموکرات نیویورک و کالیفرنیا، نیز سهم قابل توجهی از هشریت این کشور را به خود اختصاص دادهاند، (به ترتیب ۹.۷۷ درصد و ۷.۹ درصد). این در حالی است که بسیاری از دموکراتهای مترقی مخالف بیتکوین هستند.

البته، لازم به ذکر است که با کمال تعجب در گزارش جدید CCAF آمده که چین توانسته بار دیگر به یکی از بازیگران برتر جهانی تبدیل شود و هم اکنون ۲۲.۲۹ درصد از هشریت جهانی را به خود اختصاص دهد. با توجه به دادهها میتوان مطمئن بود که فعالیتهای ماینینگ زیرزمینی وجود دارد و ماینرهای محلی توانستهاند با موفقیت محدودیتهای شدید اعمال شده توسط مقامات محلی را دور بزنند. به گفته CCAF، ماینرهای چینی برای پاک کردن ردپاهای خود به پروکسیهای خارجی متکی هستند.

در همین حال، قزاقستان که یکی از برترین کشورهای ماینینگ بود شاهد کاهش عمده سهم خود در هشریت است، هشریت این کشور به ۱۳.۲۲ درصد کاهش یافته است.

کانادا نیز با سهم ۶.۴۸ درصدی از هشریت جهانی در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

منبع: U.Today

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه