ایلان ماسک: دوج‌کوین می‌تواند به یک ارز رایج تبدیل شود

blog

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در جدیدترین توییت خود، بار دیگر از دوج‌کوین حمایت کرد‌. او باور دارد که این توکن توانایی تبدیل به یک ارز رایج را دارد.

ایلان ماسک بارها از این توکن با نام ''کریپتو مردم'' یاد کرده تا جذابیت گسترده آن را برجسته کند.

دوج‌کوین به دلیل مکانیسم تورمی‌ای که دارد یک ارز قابل دوام محسوب می‌شود‌، چرا که مردم را تشویق می‌کند بیشتر خرج کنند. بعید است مردم این رمزارز را احتکار کنند چرا که دوج‌کوین یک توکن برای ذخیره ارزش دارایی عمل نمی‌کند.

با استناد به گفته‌های ایلان ماسک، بیت‌کوین یک ارز ضدتورم محسوب می‌شود و این امر باعث می‌شود این توکن جایگزین خوبی برای ارزهای معاملاتی نباشد.

با تمام این‌ها، رئیس تسلا پیش‌تر در مورد اینکه آیا دوج‌کوین می‌تواند جایگزین فیات شود یا نه ابراز تردید کرده است‌.

در ماه گذشته، ولاد تنف، مدیرعامل کمپانی رابین‌هود، اظهار داشت که دوج‌کوین یک جایگزین بسیار ارزان‌تر برای شبکه‌های کارتی محبوب است. برای تحقق این امر، زمان بلوک این میم‌کوین باید به ده ثانیه کاهش یابد.

این در حالی است که هم اکنون ارزش دوج‌کوین بیش از ۹۱ درصد، از بالاترین رکورد قیمت آن که در سال گذشته رخ داده بود کمتر است. پس از توییت ایلان ماسک، این ارز دیجیتال برای مدت زمان کوتاهی افزایش قیمت داشت. این توکن همراه با بقیه ارزهای دیجیتال کاهش قیمت داشته و در اوایل هفته جاری با قیمتی کمتر از ده سنت مبادله می‌شد.

بیلی مارکوس، یکی از بنیانگذاران این میم‌کوین، طی توییتی که اتفاقا نظر ایلان ماسک هم به خود جلب کرده، نوشته که دوج‌کوین را دوست دارد چرا می‌داند که احمقانه است.

این مولتی میلیاردر پیش‌تر به شوخی پیش‌بینی کرده بود که دوج‌کوین به یک ارز رایج تبدیل خواهد شد. به گفته وی، این سرگرم‌ کننده‌ترین نتیجه خواهد بود.

منبع: U.Today

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه