ایلان ماسک: من هیچ یک از بیت‌کوین‌های خود را نفروخته ام!

همه میدانیم که تسلا و مالک متمول آن یعنی ایلان ماسک، طی یک سال گذشته با خرید‌های سنگین بیت‌کوین، به سودهای کلانی رسیده است. اما جالب است بدانیم که ماسک این رویه را ترک نکرده و با قدرت در حال سرمایه گذاری در این بازار است.

ماسک، به عنوان یکی از برترین کارآفرینان دنیا، با وجود اطمینان از سودهای کلانی که پس از خرید بیت‌کوین کسب کرده است، هیچ واحدی از بیت‌کوین‌های خود را نفروخته و در توییتی این موضوع را رسما اعلام کرد.

این اظهارات ماسک در پاسخ به اتهامات کمدینی به نام دیو پورتنوی بود که چندی پیش اعلام کرد ماسک پس از سودآوری بالای خود از بازار رمز ارزها به خصوص بیت‌کوین، در اقدامی مشخص و مهندسی شده اقدام به فروش بیت کوین‌های خود کرده و باعث سقوط قیمت این ارزدیجیتال شده است.

حال ماسک با رد ادعای پورتنوی اظهار داشت که تسلا هیچ کار خاصی برای برهم زدن بازار انجام نداده و تنها 10 درصد از دارایی های خود را برای اثبات نقدینگی بیت کوین به عنوان جایگزینی برای نگه داشتن پول نقدر در ترازنامه خود فروخته است و من هیچ یک از بیت کوین‌های خود را نفروخته‌ام.

در واقع بر اساس آخرین گزارش از بازار کریپتو، مشخص شد که تسلا در سه ماهه اول سال 2021 بخشی از دارایی‌های بیت کوین خود را فروخته و به درآمد خالص 272 میلیون دلاری رسیده است.

فوریه امسال بود که تسلا پس از افشای خرید استراتژیک 1.5 میلیون دلار بیت کوین به ارزش 7.7 درصد از دارایی نقدی شرکت، باعث ایجاد یک بازار کاملا گاوی شد. در همان ماه، تسلا همچنین اعلام کرد که افراد می‌توانند با بیت کوین خود اقدام به خرید محصولات تسلا کنند.

ایلان ماسک معمولا بخشی از پول نقد خود را به خرید بیت کوین اختصاص می‌دهد و حال با این توییت نشان داد که فعلا قصدی برای فروش آنها ندارد

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

  • صابر زانیاری

    07 اردیبهشت 0

    ایلان حجم زیادی از دوج کوین های خود را در اوج قیمت فروخته است.

    پاسخ بدهید

ثبت دیدگاه