بازار خرسی سال 2018 در حال تکرار است؟

blog

قیمت بیت‌کوین همچنان در مسیر رو به بالای خود قرار دارد به طوری که نسبت به هفته گذشته نزدیک به 10.5 درصد افزایش داشته است. همچنان که قدرت خریداران بیت‌کوین افزایش پیدا می‌کند متوجه می‌شویم که شرایط بازار خرسی سال 2018 در حال تکرار است. همچنین طبق تحلیل‌های اخیر، BTC می‌تواند مسیر صعودی خود را ادامه دهد.

گروهی از سرمایه‌گذاران معتقد هستند که این افزایش قیمت بیت‌کوین تنها یک اصلاح در روند نزولی است و انتظار کاهش قیمت آن را در آینده نزدیک دارند. اما خریداران این رمزارز همچنان به آینده بیت‌کوین امیدوارند. طبق گفته یکی از معامله‌گران برتر بازار ارز دیجیتال با نام Crypto Wolf، جدا از هر چیز، فاکتوری وجود دارد که اکنون در جریان است. او در روز 18 ژانویه بیان کرد که در شاخص RSI در تایم فریم هفتگی یک واگرایی صعودی دیده می‌شود که در گذشته تا به حال رخ نداده است. او گفت:

رمزارز BTC یک واگرایی صعودی RSI در نمودار هفتگی ایجاد کرده که در گذشته اتفاق نیفتاده و این موضوع فرصتی است که ممکن است دیگر رخ ندهد.

به طور خلاصه شاخص RSI شاخصی است که با کمک آن می‌توانیم متوجه شویم که آیا قیمت جاری دارایی در ناحیه اشباع خرید قرار دارد یا اشباع فروش.

شرایط ارز دیجیتال بیت‌کوین به‌گونه‌ای است که می‌توانیم آن را با بازار خرسی اوایل سال 2019 مقایسه کنیم و BTC در حال تکرار شرایط آن سال است. همچنین از نظر یکی از تحلیل‌گران بازار با نام Trader Tardigrade، لحظات سبز بیت‌کوین برای مدتی ادامه خواهد داشت. او در هفته گذشته به دنبال‌کنندگان خود گفت:

بیت‌کوین در حال تکرار الگوهای شاخص RSI و حرکت قیمت در کف بازار سال 2019 است.

شاخص RSI روزانه بیت‌کوین در حال حاضر برابر با 86 است که از تاریخ ژانویه 2021، زمانی که قیمت بیت‌کوین برابر با 40 هزار دلار بود، تابه‌حال دیده نشده است. بیت‌کوین سپس در آن زمان در مدت چند ماه به محدوده 69 هزار دلار رسید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه