بازار AUM بیت‌کوین، با سقوط ۹.۵ درصدی، بزرگ‌ترین اصلاح قیمت ماهانه پس از ماه ژوئیه را به ثبت رساند

blog

در حالی که بیت‌کوین (BTC)، به عنوان یک دارایی مناسب برای حفظ سرمایه در برابر تورمِ ارز فیات، همچنان به جذب سرمایه گذاران ادامه می‌دهد، اطلاعات جدید تغییر احساسات را نشان می‌دهند، چرا که اتریوم (ETH) و سایر محصولات ارزهای دیجیتال در برابر سقوط دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) مقاومت می‌کنند‌.

بر اساس گزارش Crypto Compare، ارزش بازار بیت‌کوین AUM در ماه نوامبر ۹.۵ درصد کاهش یافت و به ۴۸.۷ میلیارد دلار رسید، پس از ماه ژوئیه، این اصلاح قیمت، بزرگ‌ترین اصلاح قیمت بازار است. از سوی دیگر، AUM صندوق‌های ارز دیجیتال مبتنی بر آلت‌کوین‌ها، مانند ETH، افزایش ۵.۴ درصدی تجربه کردند و به ۱۶‌.۶ میلیارد دلار رسیدند.

AUM کل، در تمام محصولات سرمایه‌ گذاری ارزهای دیجیتال، ۵.۵ درصد کاهش داشته، به ۷۰ میلیارد دلار رسیده، و با بازار خرسی هم‌قدم شده‌ است. بازار از زمانی که بیت‌کوین به بالاترین رکورد قیمت خود دست یافته (۶۵۰۰۰ دلار) تا کنون، روند نزولی داشته است.

در نتیجه سقوط ۹.۵ درصدی، در حال حاضر، بازار بیت‌کوین AUM، ۷۰.۶ درصد از کل سهم بازار AUM را تشکیل می‌دهد. این در حالی است که AUM اتریوم با ۵.۴ درصد افزایش به ۱۶.۶ میلیارد دلار رسیده است. AUM سایر دارایی‌های رمزنگاری شده نیز ۲.۶ میلیارد دلار افزایش را نشان می‌دهند.

از مجموع پیشنهادات AUM، محصولات Grayscale، ۷۶.۸ درصد از بازار AUM را تشکیل می‌دهند. محصولات تراست تحت نظارت گری اسکیل، پس از تجربه یک کاهش ۶.۸ درصدی به ۵۴.۵ میلیارد دلار رسیدند‌. سایر کمپانی‌های برجسته، XBT Provider (۵.۰ میلیارد دلار، ۷.۲٪ از کل) و 21Sahres (۲.۵ میلیارد دلار، ۳.۶٪ از کل) را شامل می‌شوند.

بر اساس این گزارش، سرمایه هفتگی وارد شده به عرصه محصولات مبتنی بر بیت‌کوین، به طور متوسط ۹۴.۴ میلیون دلار بوده است. ۲۴.۴ میلیون دلار از ۶۷.۸ میلیون دلار دیگر، سهم محصولات مبتنی بر اتریوم است؛ این در حالیست که محصولات مبتنی بر کاردانو و ترون به ترتیب ۱۰.۷ و ۱۰.۵ میلیون دلار سهم دارند.

غول finserv آمریکایی، مورگان استنلی، گزارش کرد که از طریق خرید سهام Grayscale Bitcoin Trust، خود را بیش از پیش در معرض بیت‌کوین قرار داده است.

همانطور که کوین تلگراف نیز قبلا گزارش کرده، قرارداد اخیر مورگان استنلی و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) منجر به افزایش ۶۳ درصدی سهام Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) شده است.

با ارزش بازاری نزدیک به ۴۵ دلار، ارزش کل سبد بیت‌کوین محور مورگان استنلی از ۳۰۰ میلیون دلار فراتر رفته است. هدف این سبد سهام، ''قرار دادن سرمایه گذاران در معرض BTC، بدون آنکه نیاز باشد به طور مستقیم در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند'' اعلام شده است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه