بانک کره، اولین مرحله آزمایشی ارز دیجیتال خود را به پایان رساند

blog

کره، مرحله اول آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را که در آگوست سال ۲۰۲۱ شروع شده بود با موفقیت به پایان رساند.

به نقل از خبر YNA، بانک مرکزی کره اعلام کرده که اولین مرحله آزمایش CBDC را در ماه دسامبر به پایان رسانده و هماکنون مرحله دوم آزمایش این رمزارز در حال انجام است. فاز اول آزمایش، امتحان برخی از عملکردهای اساسی این ارز دیجیتالِ مستقل، مانند توزیع و انتشار را شامل میشد.

فاز دوم آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، به بررسی عملکردهای این رمزارز در دنیای واقعی میپردازد و شامل بررسی عملکرد آن در حوالههای بین مرزی، پرداختهای خرد و پرداختهای آفلاینمیشود. این بانک اعلام کرده است:

"ما در مرحله دوم آزمایش این رمزارز، امکان عملیاتی کردن عملکردهای مختلف مانند تسویه حسابهای آفلاین و استفاده از فناوریهای جدید مانند فناوری در نظر گرفته شده برای تقویت حفاظت از حریم خصوصی را تایید خواهیم کرد.''

بانک کره (BOK)، همچنین به دنبال موسسات مالی برای اجرایی کردن مرحله دوم است، درست مشابه آنچه چین در حال حاضر با یوان دیجیتال خود انجام میدهد. با این تفاوت که برخلاف چین، ارز دیجیتال صادر شده توسط BOK، بر روی حریم خصوصی کاربران نیز تمرکز کرده است.

انتظار میرود که فاز دوم آزمایش تا ژوئن ۲۰۲۲ تکمیل شود و پس از آن بانک مرکزی قصد دارد یک راه اندازی رسمی داشته باشد و برنامههای تبلیغاتی را اجرا کند.

بدین ترتیب، کره جنوبی به گروه منتخبی از کشورهایی ملحق میشود که مرحله آزمایشی سنجش عملکرد CBDC خود را شروع یا تکمیل کردهاند. طبق دادههای شورای آتلانتیک، در حال حاضر، ۹۱ کشور روی ارز دیجیتال مستقل خود کار میکنند و تنها ۱۴ کشور به مرحله آزمایش رسیدهاند.

کره جنوبی طی چند سال گذشته به یکی از کشورهای پیشرو سازگار با رمزنگاری تبدیل شده است. این کشور اخیرا هم از برنامههای خود برای تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در متاورس گفته است. این در حالی است که چین در حال حاضر در خط مقدم بازی CBDC قرار دارد و بسیاری از همتایان آسیایی و اروپایی این کشور برنامههای توسعه خود را سرعت بخشیدهاند تا خود را به چین برسانند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه