با کسب عادات سالم، توکن پاداش بگیرید

blog

از آنجایی که جهان هنوز در حال یادگیری مزایای بلاک‌چین است، موارد استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است. بلاک‌چین تنها در نوآوری‌های مالی مانند انجام تراکنش‌های همتا به همتا وارد نشده، این فناوری امروزه توانسته راه خود را به عرصه سلامت هم باز کند.

متخصصان عرصه سلامت و بهداشت، به کمک بلا‌ک‌چین، روشی را برای ردیابی و ذخیره داده‌های مرتبط با وضعیت سلامتی شخص ایجاد کرده‌اند. Rosanne Warmerdam، مدیرعامل Health Blocks، به کوین تلگراف گفته است که تیم او راهی پیدا کرده که به وسیله آن، کاربران می‌توانند بدون اینکه حریم خصوصی و یا امنیت بیماران را به خطر بیندازند، داده‌های مرتبط با وضعیت سلامتی ایشان را دریافت و ذخیره کنند.

Warmerdam گفت: ''ما می‌خواستیم با دادن مالکیت و امکان داده‌های مرتبط با وضعیت سلامتی به کاربران‌ شروع کنیم.'' پلت‌فرم ذکر شده بر روی بلاک‌چین Io TeX ساخته شده است و داده‌هایی که مرتبط با سلامت فرد بوده و به سبک زندگی بستگی دارد را به کمک یک سری دستگاه پوشیدنی و دستگاه‌های هوشمند دیگر جمع آوری کرده و سپس آن‌‌ها را به یک پروفایل سلامت غیرمتمرکز متصل می‌کند.

این پروژه همچنین به کاربرانی که توانسته‌اند به هدف خود برسند جایزه می‌دهد. Warmerdam این‌گونه می‌گوید: "ما می‌خواهیم سالم زندگی کردن را برای کاربرانمان سرگرم کننده و باارزش کنیم. ما قصد داریم با ارائه یک سری ابزارها، امکان دسترسی به خدمات بهداشتی را برای همگان فراهم کرده و به بهبود سلامتی آن‌ها کمک کنیم.''

به این ترتیب، کاربران می‌توانند پس از رسیدن به اهداف مرتبط با سلامتی خود، توکن جایزه بگیرند. به گفته Warmerdam، هنگامی که یک کاربر به هدف ۱۰۰۰۰ قدم در روز برسد، یک قرارداد هوشمند ایجاد شده و توکن‌هایی را به پروفایل ایشان خواهد فرستاد.''

البته این تنها پروژه بهداشتی‌ای نیست که از بلاک‌چین کمک می‌گیرد، در حال حاضر یک شرکت پزشکی در مکزیک، از بلاک‌چین برای بازبینی و تائید نتایج آزمایش COVID-19 استفاده می‌کند. MDS Mexico، از این فناوری برای جلوگیری از ساخت نتایج تقلبی استفاده می‌کند. این تیم، آزمایش COVID-19 را از طریق بلاک‌چین و امضاهای رمزنگاری شده تائید می‌کند. شایان ذکر است که محافظت از اطلاعات شخصی افراد با استفاده از یک کد QR منحصر به فرد و غیرقابل تغییر که به راحتی قابل تائید است ممکن می‌شود.

در حال حاضر، برای بلاک‌چین موارد استفاده زیادی در عرصه پزشکی وجود دارد، اما افراد زیادی هستند که پیشرفت‌های بیشتری را پیش‌بینی می‌کنند. مارک کوبان، میلیاردر، هنگامی که درباره عرصه‌هایی که می‌توانند از کریپتو و بلا‌‌ک‌چین استفاده کنند صحبت می‌کرد، تئوری‌هایی در مورد این‌که چطور یک سازمان غیرمتمرکز و مستقل می‌توانند در روش‌های تشخیصیِ پزشکی، مانند کولونوسکوپی به کار رود، به اشتراک گذاشت.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه