بررسی ارز دیجیتال کاردانو

بررسی ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو یا ADA یکی از ارزهای دیجیتال محبوب دنیای رمز ارزهاست. این ارزدیجیتال مبتنی بر شبکه بلاکچین با فعالیت درحوزه ثبت قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیر متمرکز، یکی از اصلی ترین رقبای ایاس، اتریوم و ... محسوب می‌شود. 
به دلیل وجود توسعه دهنده‌های ژاپنی در تیم کاردانو شباهت‌های زیاد فنی به آن، به این ارز دیجیتال "اتریوم ژاپنی" نیز میگویند. 
کاردانو در سال 2017  به سرپرستی یکی از توسعه دهنده‌های پیشین اتریوم یعنی چارلز هاسکینسون با نام اختصاری ADA وارد جهان کریپتو شد.
کاردانو از الگوریتم POS برای تایید تراکنش‌ها و امنیت شبکه بهرمند می‌شود. تعداد واحدهای کاردانو تنها 45 میلیارد واحد خواهد بود

کیف پول کاردانو

همانطور که می‌دانید هر ارز دیجیتال را می‌توان در کیف پول‌های مختلفی نگه داری کرد. از کیف پول‌های گرم گرفته تا کیف پول‌های سخت افزاری و سرد!
اکثر ارزهای دیجیتال، پس از عرضه برای خود کیف پول‌هایی مخصوص و رسمی نیز معرفی میکنند. توسعه دهنده ها و خالقین آن ارز دیجیتال در ابتدا به کاربران و خریداران آن ارز توصیه می‌کنند که برای نگه داری از ارزدیجیتال خود، سراغ کیف پول‌های غیر رسمی نرفته و تنها از کیف پول مخحصوص خود استفاده کنند. 

کیف پول کاردانو
اما از سوی مقابل، پس از عرضه رسمی هر رمز ارزی، شرکت‌های زیادی اقدام به معرفی وکیف پول‌های خود برای آن ارز می‌کنند.
کیف پول رسمی کاردانو یا ADA با نام Daedalus از طرف تیم توسعه دهنده عرضه شد. این کیف پول تنها قابل نصب بر روی کامپیوترهای شخصی بوده و تنها بر روی لینکوس، مک و ویندوز قابل نصب است. این کیف پول که از سایت رسمی کاردانو قابل دریافت و دانلود است نیاز دارد تا پس از دانلود، چند گیگابایت بلاک چین کاردانو را نیز دانلود کند که این موضوع خیلی جالب توجه نیست !

انواع کیف پول

اما بگذارید تا به سایر کیف پول‌های غیر رسمی ولی معتبری که در دنیای کریپتو برای کاردانو و البته سایر رمز ارزها وجود دارند نگاهی بی‌اندازیم. 

انواع کیف پول

کیف پول‌ گرم : 
به کیف پول‌هایی که روی گوشی موبایل یا سیستم کامپیوتری نصب شده و معمولا با اینترنت کار می‌کنند، کیف پول‌های گرم یا نرم افزاری می‌گویند. این کیف پول ها اگر چه امنیت خوبی دارند اما برخی تحلیلگران استفاده از آنها را به صلاح نمی‌دانند. 
از مهمترین کیف پول های نرم افزاری برای کاردانو می توان به دو مورد اشاره کرد:
-    کیف پول نرم افزاری اتمیک 
-    کیف پول نرم افزاری یورویی

کیف پول سرد:
معمولا به کبف های پول کاغذی، یا فیزیکی که در تماس با اینترنت نیستند ؛ کیف پول سرد می گویند. این مدل کیف های پول از امنیت بالایی برخوردار هستند و اکثر فعالان این حوزه، با این مدل کیف پول ها کار می کنند. 

کیف پول گرم و سرد
-    کیف پول سخت افزاری Trezor 
-    کیف پول سحت افزاری Ledger 
این دو مدل کیف پول سرد ، از مهمترین و معروف ترین کیف های پول سخت افزاری بازار هستند. مشکل این کیف پول ها رایگان نبودن آنهاست. در واقع شما برای داشتن این کیف پول ها باید هزینه کنید که البته آنچنان هم ارزان قیمت نیستند. 
معمولا برای حجم زیاد ارزهای دیجیتال و قیمت های بالا، استفاده از این کیف پول ها توصیه می شود. 
فراموش نکنید که از کلیدهای خصوصی خود و رمز کیف پول خود حتما بک اپ گرفته و آنها را در جایی مهم به صورت دستی ذخیره کنید! گم شدن آن 12 کلمه معرفو همانا و از دست رفتن دارایی شما همانا!

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه