برنامه جدید بایدن در مورد ارزهای دیجیتال

blog

طبق گفته کاخ سفید، سال 2022 سال سختی برای بازار ارز دیجیتال بود. دولت بایدن، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده در روز گذشته 27 ژانویه خبر از راه‌اندازی یک چارچوب قانونی جدید برای بازار ارز دیجیتال تا چند ماه آینده داد. هدف این چارچوب این است تا جلوی کلاهبرداری در بازار رمزارزها و ضررهای میلیون دلاری گرفته شود. همچنین دولت بایدن با این کار سعی دارد تا مطمئن شود ارزهای دیجیتال ثبات مالی ایالات متحده را مختل نکند.

در راستای محافظت از سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال، این چارچوب جدید با انجام یک‌سری کارها سعی دارد تا میزان امنیت را دوچندان کند. کارهایی از جمله گسترش قدرت تنظیم‌کنندگان برای جلوگیری از سو استفاده از دارایی‌ها؛ افزایش میزان شفافیت شرکت‌هایی که در رمزارزها فعالیت می‌کنند؛ افزایش جریمه برای افرادی که از قوانین پیروی نمی‌کنند و...

جلوگیری از اتفاق صرافی FTX

دولت بایدن با تاکید بر اتفاقی که برای صرافی FTX افتاد و کاری که مدیرعامل این صرافی، سم بنکمن فرید انجام داد و باعث از دست رفتن میلیاردها دلار سرمایه کاربران شد، سعی دارد تا جلوی این حوادث را بگیرد. دولت بایدن طی همکاری‌های بین‌المللی می‌خواهد جلوی افرادی را که به‌صورت غیرقانونی از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند را بگیرد. بعد از اعلامیه، فدرال رزرو یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کرد که در آن قوانینی در مورد رمزارزها ارایه داد تا بانک‌های این کشور از این قوانین پیروی کنند.

برای تحقق این هدف، دولت سعی دارد تا زیرساخت این صنعت از جمله ضد پولشویی (AML) و احراز هویت مشتری (KYC) را در کنار اقدامات دیگر تشدید کند تا سرمایه‌گذاران فعالیت خود را در امنیت کامل انجام دهد. کاخ سفید همچنین اشاره کرد که برای رسیدن به این هدف قصد دارد تا با کنگره همکاری به عمل آورد.

با رسیدن به محیطی شفاف و امن، رشد و توسعه دارایی‌های دیجیتال و به طور کلی بازار ارز دیجیتال با ظرفیت بیشتری اجرا خواهد شد و دولت بایدن تاکید کرد که از این طریق جلوی کلاهبرداری و جرایم مالی گرفته خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه