بلاک‌چین کاردانو در چه وضعیتی است؟

blog

شبکه غیرمتمرکز کاردانو، محصول تیم توسعه IOG است و این تیم به‌تازگی گزارش هفتگی توسعه خود را منتشر کرد تا به کاربران این شبکه در مورد آخرین فعالیت‌ها و وضعیت کاردانو اطلاع رسانی کند. در این گزارش از جنبه‌های مختلفی به شبکه کاردانو پرداخته شده است؛ از جمله کیف پول‌ و سرویس‌ها، قراردادهای هوشمند، وضعیت مقیاس‌پذیری این شبکه و... . در ادامه نگاهی اجمالی به این گزارش خواهیم داشت.

از دید تکنولوژی اصلی این شبکه، تیم کاردانو نود (node) جدیدی با نسخه node v.1.35.6 را معرفی کرد که در این نسخه شبکه همتا به همتای پویا روی شبکه اصلی را معرفی شد. این به‌روزرسانی به این معنی است که اپراتورهای استخر استیک (SPO) می‌توانند به‌صورت خودکار متصل شده و فرایند تنظیمات دستی قبلی را جایگزین کنند.

همچنین یکسری از سرویس‌ها و پلتفرم‌های مربوط به شبکه کاردانو به‌روزرسانی انجام داده‌اند. به‌طور مثال تیم کیف پول Daedalus، تیم برنامه Marlowe که در بخش قرارداد هوشمند فعال است و تیم برنامه Hydra که به ویژگی مقیاس‌پذیری می‌پردازد، همه در حال توسعه فعالیت خود هستند و یکسری به‌روزرسانی انجام داده‌اند.

در این گزارش همچنین مشخص شد که تا تاریخ 24 مارس، به تعداد 118 پروژه روی شبکه کاردانو راه‌اندازی شده و 7489 اسکریپت پلوتوس (زبان برنامه‌نویسی کاردانو) و 8.03 میلیون توکن بومی روی این شبکه ساخته شده است. به‌علاوه به تعداد 1215 پروژه روی کاردانو در حال ساخت است و نزدیک به 63.5 میلیون تراکنش روی کاردانو انجام شده است.

پیش‌بینی 15 دلاری قیمت ADA

موسس شرکت سرمایه‌گذاری Crypto Capital venture با نام دن گامباردلو (Dan Gambardello) اخیرا بیان کرد که دید مثبتی به به آینده کاردانو و توکن بومی آن یعنی ADA دارد. او اشاره کرد که احتمال توکن کاردانوی 15 دلاری وجود دارد. او این پیش‌بینی خود را با توجه به داده‌های اتریوم انجام داده است. این فرد در گذشته قیمت کاردانو را به درستی پیش‌بینی کرده بود. به طور دقیق‌تر، دن گامباردلو در ماه ژوئن 2020 پیش‌بینی رسیدن قیمت ADA به سقف تاریخی 3 دلاری را کرد؛ این در زمانی بود که قیمت کاردانو تنها 0.09 دلار بود. اکنون این فرد انتظار دارد تا در روند صعودی بعدی، قیمت کاردانو به 15 دلار برسد و معتقد است که درآینده نوآوری‌های بیشتری از سمت پروژه کاردانو خواهیم دید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه