بلومبرگ، مدیرعامل بایننس، چانگ پنگ ژائو، را به عنوان ثروتمندترین فرد در حوزه کریپتو معرفی کرد

blog

بلومبرگ تخمین میزند که دارایی خالص چنگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، در حال حاضر بالغ بر ۹۶ میلیارد دلار باشد. این رقم او را به ثروتمندترین فرد شناخته شده در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل میکند.

طبق شاخص میلیاردر بلومبرگ، ثروت او در حال حاضر از موکش آمبانی، تاجر سرشناس هندی، که دارایی خالص وی ۹۲.۹ میلیارد دلار گزارش شده نیز بالاتر است. چانگ پنگ ژائو از نظر ثروت در کنار افرادی مانند وارن بافت، مدیرعامل برکشایر هاثوری و مارک زاکر برگ، مدیرعامل متا، قرار میگیرد.

البته ثروت ژائو میتواند حتی از این هم بیشتر باشد چرا که اطلاعات زیادی در مورد داراییهای ارز دیجیتال او در دسترس نیست. این سرمایهدار ارزهای دیجیتال که در دوران نوجوانی در مک دونالد کار میکرده تا کنون از اظهار نظر در مورد میزان ثروت خود طفره رفته است اما گفته که قصد دارد تمام ثروت خود را ببخشد.

همانطور که U.Today پیشتر گزارش داده، وال استریت ژورنال ادعا میکند که ذخیره رمزارز چانگ پنگ ژائو، در صورت عرضه عمومی، میتواند تا ۳۰۰ میلیارد دلار ارزش داشته باشد. درآمد این صرافی در سال ۲۰۲۱به بیش از ۲۰ میلیارد دلار رسید، لازم به ذکر است که این رقم از رقمی که انتظار میرود از طرف رقیب آمریکایی این صرافی، Coinbase، ارسال شده باشد کمتر است.

با این حال، بایننس صحت محاسبات بلومبرگ را زیر سوال برده و ادعا کرده است که نوسانات کریپتو آنقدر زیاد است که نمیتوان تخمین مشخصی ارائه داد. علاوه بر آن که این صرافی در معرض قیمتهای mercurial Crypto قرار گرفت، در اوایل امسال هم با هجوم بررسیهای دستگاههای نظارتی مواجه شد.

 سام بانکمن-فرید، مدیرعامل FTX و برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوینبیس، به ترتیب ۱۵.۴ و ۸.۹۳ میلیارد دلار ثروت دارند. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، کماکان با ثروت خالص ۲۶۳ میلیارد دلاری، همچنان ثروتمندترین فرد جهان است. جف بزوس، بنیان گذار آمازون و برنارد آرنو، فرانسوی سرشناس عرصه مد، به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار دارند، ثروت ایشان به ترتیب ۱۸۸ میلیارد و ۱۷۱ میلیارد دلار است.

منبع: U.Today

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه