به‌روزرسانی آینده اتریوم قیمت ETH را کاهش نمی‌دهد

blog

به‌روزرسانی بعدی اتریوم شانگهای نام دارد و این به‌روزرسانی استیک کنندگان رمزارز ETH را قادر خواهد ساخت تا بتوانند اترهای قفل شده خود را برداشت کنند. اما گروهی معتقد هستند که این اتفاق روی قیمت ETH تاثیر زیادی نخواهد داشت و قیمت آن را کاهش نمی‌دهد.

الگوریتم اجماع اتریوم در گذشته از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تغییر پیدا کرد و کاربران می‌توانند با داشتن 32 واحد توکن اتریوم در این شبکه مشارکت کنند. نگرانی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه اجازه برداشت اترهای کاربران، میزان عرضه این توکن در بازار را افزایش می‌دهد. مخصوصا اینکه در حال حاضر تقریبا به ارزش 29 میلیارد دلار توکن ETH در این شبکه استیک شده است.

اما طبق گزارش اخیر وب‌سایت CoinDesk، تحلیل‌گری بیان کرد که حجم خروجی اترهای استیک شده به‌اندازه‌ای نخواهد بود که بسیاری از افراد انتظارش را دارند و این افراد نباید نگران عرضه بیش از حد اتر باشند. نیک هوتز، معاون تحقیقات شرکت سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال Arca گفت:

"به اعتقاد من برداشت و ورود این اترها به بازار از طریق میزان ورودی و خروجی خنثی خواهد شد."

رئیس دارایی دیجیتال در شرکت سرمایه‌گذاری Recharge Capital معتقد است که استیک کنندگان ETH به‌سرعت دارایی‌های خود را خارج نخواهند کرد؛ زیرا برای آشنایی با نحوه انجام این کار زمان لازم دارند. شرکت CryptoQuant که یک شرکت تحقیقاتی ارز دیجیتال محسوب می‌شود، توضیح داد که بعد از به‌روزرسانی شانگهای، فشار فروش ارز دیجیتال اتریوم پایین خواهد بود؛ زیرا اکثر اتریوم‌های استیک شده که نزدیک به 60 درصد می‌شود در ضرر هستند. همچنین متوسط سپرده‌گذاران بزرگ‌ترین استخرهای استیکینگ نیز در حال حاضر در ضرر هستند.

به‌علاوه بیشتر اترهای استیک شده‌ای که در سود قرار دارند، کمتر از یک سال پیش استیک شده‌اند و اکثر آن‌ها تقریبا 20 تا 30 درصد در سود هستند که در آن زمان بازدهی نسبتا بالایی به شمار نمی‌رود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه