به گزارش Grayscale، بیش از ۲۵ درصد از خانواده‌های آمریکایی بررسی شده بیت‌کوین در اختیار دارند

blog

بر اساس گزارشی که در روز دوشنبه توسط Grayscale Investments منتشر شد، بیش از یک چهارم سرمایه گذاران بررسی شده (۲۶ درصد) اعلام کردهاند که بیتکوین (BTC) در اختیار دارند. از میان این افراد، ۴۶ درصد بر روی اتریوم (ETH) سرمایه گذاری کرده و ۴۴ درصد دیگر، در حسابهای خود دوجکوین (DOGE) داشتند. سه چهارم دیگر از شرکت کنندگان در این نظرسنجی (۷۷ درصد) گفتهاند که احتمالا از طریق یک صندوق قابل معامله در بورس بر روی بیتکوین سرمایه گذاری خواهند کرد.

هزار نفر در رنج سنی ۲۵ تا ۶۴ سال در این نظرسنجی شرکت کرده بودند که هر کدام از آنها حداقل ۱۰۰۰۰ دلار داراییِ قابل سرمایه گذاری در اختیار داشتند. (افراد تصمیم نداشتند از این دارایی برای برنامههای بازنشستگی یا خرید املاک استفاده کنند.) لازم به ذکر است که این افراد از حداقل ۵۰۰۰۰ دلار درآمد خانوار بهره میبردند. اکثر افراد از طریق یک برنامه معاملاتی و یا مستقیما از طریق یک صرافی رمزنگاری روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری میکنند، تعداد بسیار کمی نیز از طریق کارگزاری سنتی یا متخصصان صنعت سرمایه گذاری میکنند. در واقع تعداد افرادی که گفته بودند برای سرمایه گذاری در عرصه کریپتو از یک مشاور مالی کمک میگیرند در سال جاری تنها ۱۱ درصد بودهاست که نسبت به سال ۲۰۲۰ که ۳۰ درصد بود کاهش ۱۹ درصدی داشته است.

از نظر برنامه ریزی برای سرمایه گذاری، نسبت به سایر ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاران تمایل بیشتری به خرید بیتکوین دارند (بیش از سه برابر) علاوه بر این، بیش از ۵۰ درصد از شرکت کنندگان گفتهاند که به بیتکوین به عنوان یک سرمایه بلندمدت نگاه میکنند که میتواند در استراتژی کلی سبد سهام آنها قرار بگیرد. ۷۷ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردهاند که در ۱۲ ماه گذشته بیتکوین خریداری کردهاند و ۹۱ درصد از پاسخدهندگان گفتهاند که در حال حاضر، سرمایه گذاریشان به سود رسیده است.

افزایش تقریبا جهانیِ سرمایه گذاری بر روی بیتکوین، در تمام گروههای سنی، جنسیت و سطوح تحصیلی دیده میشود. این گزارش، توانایی شروع سرمایه گذاری با مبالغ بسیار کم، در دسترس بودن در هر زمان و پتانسیل رشد بالای این بخش را از دلایل اصلی محبوبیت آن میداند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه