به گفته بلومبرگ اینتلیجنس، در سال ۲۰۲۲، ارزش بیت‌کوین به ۱۰۰۰۰۰ دلار و ارزش اتر به ۵ هزار دلار خواهد رسید

blog

به گفته یکی از تحلیلگران بلومبرگ، علیرغم اینکه بازارهای ارزهای دیجیتال به پایینترین حد خود در چند ماه گذشته رسیدهاند، ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیتکوین (BTC) و اتر (ETH) احتمالا در سال ۲۰۲۲، به بالاترین حد خود خواهند رسید.

بر اساس پیشبینی مایک مک ‌گلون، تحلیلگر بلومبرگ، که در آخرین تحلیل بازار او در روز پنجشنبه منتشر شد، بیتکوین و اتریوم امسال به ترتیب به سمت ۱۰۰ هزار دلار و ۵ هزار دلار حرکت خواهند کرد.

مک گلون خاطرنشان کرد: "یک مسئله کلیدی که ما متوجه آن هستیم، فدرال رزرو است، چرا که در حال حاضر با بیشترین تورم در چهار دهه اخیر مواجه شده است و در صورت ادامه افزایش ارزش داراییهای ریسک، تمایل دارد که نرخ بهرهها را بالا ببرد.''

مک گلون همچنین پیشبینی کرده که بیتکوین، اتر و استیبلکوینهای مرتبط با ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ تسلط خود را حفظ خواهند کرد، در حالی که برخی از برندگان سال ۲۰۲۱ مانند بایننسکوینBNB) ) و سولانا (SOL) ''ممکن است به الگوی ظهور موقت در پنج رمزارز برتر، پایان دهند.''

به گفته این تحلیلگر، افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال ۲۰۲۲ میتواند یک سناریوی ''برد-برد'' برای بیتکوین در مقابل بازار سهام ایجاد کند، به طوری که بیتکوین احتمالا در سال جاری ''دست برتر'' را در برابر سهام به دست آورد.

مک گلون نوشت: "داراییهای رمزنگاری جز سوداگرانهترین و پرخطرترین داراییها قرار دارند، اما اولین متولدین این عرصه به سرعت در حال حرکت به سمت تبدیل به اولین داراییهای ذخیره دیجیتالی جهان هستند.''

آخرین تحلیل بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) نیز از پیشبینیهای پیشین مک گلون پیروی میکند. این تحلیلگر در اوایل ماه دسامبر سال گذشته پیشبینی کرده بود که سال ۲۰۲۲ هم برای بیتکوین و هم برای طلا سال خوبی خواهد بود. پیشبینی او برای هر کدام از این داراییها، به ترتیب، رسیدن به ارزش ۱۰۰۰۰۰ و ۲۰۰۰ دلار بود. پیش از این و در ماه اکتبر سال ۲۰۲۱، او به خوبی پیشبینی کرده بود که اولین صندوق قابل معامله مبادلات بیتکوین در ایالات متحده تایید خواهد شد.

این تنها مک گلون نیست که فکر میکند بیتکوین پتانسیل رسیدن به ۱۰۰۰۰۰ دلار را دارد. در آخرین یادداشت زک پاندل، رئیس مشترک استراتژی FX & EM Global گلدمن ساکس، به سرمایه گذاران، او اظهار داشت که بیتکوین میتواند طی پنج سال آینده، با جمع کردن سرمایه بازار طلا و افزایش ارزش آن به ۱۰۰۰۰۰ دلار، ۵۰ درصد از سهم ارزش بازار را از آن خود کند.

بر اساس دادههای CoinGecko، هنگام نگارش این مطلب، بیتکوین با ارزش ۴۱۸۷۳ دلار معامله میشده که طی هفت روز گذشته حدود ۱۱ درصد کاهش داشته است. همانطور که پیشتر کوین تلگراف نیز گزارش داده است، ارزش بیتکوین پس از نشست دسامبر FOMC فدرال رزرو در روز چهارشنبه شروع به کاهش کرده است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه