بیت‌کوین از تسلا جلو زد

blog

بیت‌کوین و به طور کلی بازار ارز دیجیتال همچنان در حال ادامه مسیر سبز خود است و این موضوع با افزایش ارزش بازار (Market cap) بیت‌کوین به مقدار قابل توجهی همراه بود. افزایش ارزش بازار بیت‌کوین هم باعث شد این دارایی دیجیتال محبوب از یک‌سری شرکت‌های بازار سهام از جمله شرکت خودروسازی تسلا (TSLA) جلو بزند.

طبق داده‌های پلتفرم بزرگ کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، مارکت کپ رمزارز بیت‌کوین در حال حاضر برابر با 440 میلیارد دلار است، در حالی که این مقدار برای تسلا روی 421.3 میلیارد دلار قرار دارد. همچنین مارکت کپ نماد LVMH برابر با 425.82 میلیارد دلار است و از این لحاظ در جایگاه بعد از بیت‌کوین قرار گرفت.

بیت‌کوین تنها در یک هفته نزدیک به 39.02 میلیارد دلار سرمایه به مارکت کپ خود افزود و با افزایش قیمتی که اخیرا تجربه کرد، آن را به یکی از رمزارزهایی تبدیل کرده که می‌توانیم در سال 2023 نسبت به آینده آن امیدوار باشیم.

بیت‌کوین در حال حاضر در قیمت 22 هزار و 791 دلار در حال معامله است؛ به طوری که نسبت به روز گذشته 0.5 درصد کاهش و نسبت به هفته گذشته تقریبا 9.4 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. اتریوم، دومین رمزارز برتر بازار هم با ارزش بازار تقریبا 198.7 میلیارد دلاری در جایگاه دوم قرار دارد و در حال حاضر در ناحیه هزار و 624 دلاری در حال نوسان است.

از طرفی شرکت تسلا اخیرا با افزایش هزینه مشکلاتی در زنجیره تامین روبرو بوده که این اتفاقات روی ارزش سهام آن تاثیر گذاشته است. خبری به تازگی در مورد شبکه کاردانو منتشر شد مبنی بر اینکه اولین پروژه خودروسازی در شبکه کاردانو راه‌اندازی شده است. هدف این پروژه که در سریلانکا فعالیت خود را انجام می‌دهد این است که روی مسائل مالی و زیرساخت‌هایی تمرکز شود که در گذشته مانع راه‌اندازی خودروهای برقی در مقیاس بزرگ شده بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه