بیت‌کوین داران از ملاقات اخیر روئسای جمهور ترکیه و السالوادور ناامید هستند

blog

همانطور که میدانید ارزش بیتکوین (BTC) به شدت پایین آمده است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از نایب بوکل، همتای السالوادوری خود در دیدار اخیرشان به گرمی استقبال کرد، این دو رئیس جمهور از موضوعات مختلف صحبت کردند اما حرفی از این سکهی نارنجی رنگ به میان نیامد. بیتکوین، اگرچه نتوانست راه خودش را به بحثهای این دیدار باز کند، اما بازار انتشار شایعات در توییتر کماکان داغ است.

به عنوان بخشی از برنامه این سفر دولتی، بوکل و اردوغان با یک مراسم رسمی آغاز به کار کردند. مدت کوتاهی پس از این مراسم، و پیش از توافق بر سر شش معامله در مورد اقتصاد، تجارت، دفاع، دیپلماسی و آموزش، این دو رئیس جمهور، سفارت جدید السالوادور را افتتاح کردند.

قراردادهای ذکر شده به منظور افزایش تجارت بین این دو کشور و رساندن آن به ۵۰۰ میلیون دلار طی پنج سال منعقد شدهاند. شایان ذکر است که میزان تجارت بین این دو کشور برای سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به ترتیب ۲۷ میلیون دلار و تقریبا ۵۰ میلیون دلار اعلام شده است.

رسانههای اصلی به دقت این ملاقاترا تحت نظر داشتند تا ببیند که بوکل صحبتی از بیتکوین به میان میآورد یا نه، اما در ملاقات روز پنجشنبه هیچ اشارهای به بیتکوین یا ارزهای دیجیتال نشد.

البته این امر نتواست جلوی کاربران توییتر را بگیرد و ایشان را مجاب کند تا دست از فریب مخاطبان و انتشار حدس و گمانها در مورد ماهیت این ملاقات بکشند. یک خبر که به طور هماهنگ از اکانتهای جعلی توییتری که به تقلید از حسابهای محبوبِ Deltaone، Zerohedge و Bukele ساخته شده بودند منتشر شد، اعلام میکرد که ترکیه تا فوریه ۲۰۲۲ بیتکوین را به عنوان ارز رسمی خود خواهد پذیرفت.

اعلامیه منتشر شده حقیقت نداشت. حساب LaDictator، که به تقلید از اکانت بوکل ساخته شده بود هم از آن زمان تعلیق شده است؛ اما اسکرینشاتهای این توییتهاکماکان بین کاربران دست به دست میشود.

ساعاتی پس از انتشار این خبرهای جعلی، گاوهای بیتکوین مجددا جمع شدند و توانستند قیمت این رمزارز را برای مدتی به ۴۳۰۰۰ دلار برسانند. اما این قیمت چندان دوام نیاورد و امروز صبح ارزش بیتکوین به ۳۸۰۰۰ دلار سقوط کرد.

با توجه به ادامه وضع نه چندان خوب لیر ترکیه، تحلیلگران انتظار داشتند که بوکل صحبتی از بیتکوین به میان بیاورد. شایان ذکر است که حزب حاکم ترکیه اخیرا جلسهای در متاورس برگزار کرده است و ممکن است ورقبرگردد. به علاوه، ممکن است در روز پنجشنبه هم صحبتهایی پشت درهای بسته انجام شده باشد.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه