بیت‌کوین در چه وضعیتی است؟

blog

بیت‌کوین اخیرا سعی بر این داشت که ناحیه 20 هزار دلاری را به سمت بالا بشکند و از آن عبور کند اما نتوانست. اما از طرفی داده‌های آن‌چین چیز دیگری می‌گوید.

بازار ارز دیجیتال در روز گذشته یعنی 5 مهر ابتدا رنگ سبز به خود گرفت اما با رسیدن به مقاومت 20 هزار دلاری دوباره به سمت پایین بازگشت. مومنتوم مثبت بازار سهام در کنار بازار ارز دیجیتال کاهش پیدا کرده است و اکثر معاملات روزانه به زیر 19 هزار دلار رسید. این شرایط از تاریخ 25 مارس وجود داشته به طوری که قیمت از آن زمان نتوانسته بیش از چند ساعت بالای این مقاومت بماند و به همین صورت در روز گذشته، قیمت بیت‌کوین در جهت الگوی پرچم نزولی حرکت کرده و همچنان در حال ریزش است.

طبق تحقیقات وب‌سایت Arcane، احتمال حرکت روند بیت‌کوین به بالای 20 هزار تا الان پایین است و شرایط برخلاف این اتفاق است. همچنین شاخص فاندینگ ریت (Funding Rate) برای اولین بار از تاریخ 13 سپتامبر خنثی است، اما معامله‌گران بر اساس رویدادهای کلان و خطرات مربوط به تنظیم مقررات در زمینه بازار ارز دیجیتال علاقه‌ای به باز کردن معاملات لانگ ندارند.

داده‌های آن‌چین چه می‌گویند؟

همانطور که گفته شد، بیت‌کوین برای تقریبا 103 روز است که در محدوده بین 17600 تا 24300 دلار معامله ‌می‌شود. در زمان جاری هم نیاز به اتفاقی داریم که بتواند قیمت را به بیرون از این محدوده عبور دهد.

اما از طرفی تمام تحلیل‌ها اخبار مربوط به بیت‌کوین بد نیستند و داده‌های شبکه بیت‌کوین خبر دیگری را به ما می‌دهند. طبق داده‌های پلتفرم گلس نود (Glassnode)، اکثر سرمایه‌گذاران بیت‌کوین در حال نگه‌داری بیت‌کوین‌های خود هستند و قصد فروش این دارایی‌های خود را ندارند. طبق شاخص Revived Supply که یک شاخص در مورد مقدار کل بازگشت کوین‌ها به عرضه در گردش است، نزدیک به یک سال است که تغییری را ثبت نکرده است. به عبارتی دیگر حرکت عرضه پنهان دارایی به عرضه فعال بسیار پایین است.

فشرده‌سازی حجم بیت‌کوین که در مراحل پایانی بازار گاوی سال 2018 دیده شد، در حال حاضر یعنی زمان رسیدن دوباره 20 هزار دلار دیده نشده است. از این اتفاق این موضوع را می‌توان نتیجه گرفت که سرمایه‌گذاران بیت‌کوین نسبت به نوسانات بازار به خوبی عادت کرده‌اند و قصد ندارند که دارایی دیجیتال خود را در قیمت جاری بفروشند.

به طور کلی که قیمت بیت‌کوین در حال حاضر نزدیک به 72 درصد از سقف تاریخی خود پایین‌تر است و تعدادی از معامله‌گران انتظار دارند که قیمت به ناحیه 10 هزار دلار برسد، گروهی دیگر هم دید سرمایه‌گذاران را به دلیل نبود فروش ناگهانی و وحشتناک مثبت می‌بینند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه