تا اطلاع ثانوی، ایسلند به ماینرهای جدید بیت‌کوین سهمیه برق نخواهد داد

blog

شرکت ملی برق ایسلند، Landsvirkjun، میزان برقی که برای برخی از صنایع، از جمله کارخانههای ذوب آلومینیوم و استخراج کنندگان بیتکوین در نظر گرفته شده بود را کاهش داده است.

یکی از نمایندگان شرکت برق ایسلند گزارش داد که به دلیل یک سری مسائل، از جمله مشکلات پیش آمده در یکی از نیروگاهها، سطح پایین مخزن آب و دسترسی یک منبع خارجی به انرژی، مجبور به کاهش تخصیص انرژی به ماینرهای بیتکوین جنوب غربی و همینطور تاسیسات مختلف صنعتی شدهاند‌‌.

از آنجایی که این کشور از انرژی ارزان و تجدید پذیرِ زمینگرمایی بهره میبرد، افرادی که در زمینههای مربوط به استخراج رمزارز فعالیت دارند، به این کشور جذب میشوند. اما اکنون، طبق گفته Landsvirkjun، از روز سه شنبه و برای مدت نامعلومی، تمامی درخواستهای جدید برای دریافت سهمیه برق استخراج، رد خواهد شد.

فناوریهای بلاکچین Canada's Hive، Genesis Mining و Bitfury Holdings، سه عدد از شرکتهای اصلی استخراج بیتکوین هستند که تاسیساتشان را در ایسلند افتتاح کردهاند.

برای نزدیک به یک دهه، ماینرها تلاش کردهاند تا به وعده استخراج بیتکوین سازگار با محیط زیست در ایسلند عمل کنند. در سال ۲۰۱۳، Cloud Hashing، صد ماینر را به ایسلند منتقل کرد. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ نیز شرکت اتریشی HydrooMiner GmbH حدود ۲.۸ میلیون دلار در ICO خود را برای نصب مستقیم دکلهای استخراج در نیروگاههای برق ایسلند جمع آوری کرد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر، کمتر از یک درصد از برق این کشور توسط منابع تجدید ناپذیر تامین میشود.

در این بین، صنعت ذوب آلومینیوم کشور، بیشترین ضربه را از کاهش سهمیه برق خوردهاست. قیمت آلومینیوم در روز سه شنبه ۱.۱ درصد افزایش یافت تا منکعس کننده تنگنای عرضه ناشی از افزایش تقاضا و بحران فعلی برق باشد.

نوآوری بلاکچین سبز در سال ۲۰۲۱ در سطح جهانی رواج یافته است. رهبران فکری کنفرانس COP26 در گلاسکو، اسکاتلند، به بررسی فرایند انرژی محور استخراج بیتکوین پرداختند. این کنفرانس شاهد راه اندازی سازمان شهروندان متحد GloCha به منظور بهبود آب و هوا بوده است. قرار است از فناوری بلاکچین برای پیشبرد اهداف تغییر آب و هوا استفاده شود.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه