تفاوت و شباهت بیت کوین و ریپل چیست؟

تفاوت و شباهت بیت کوین و ریپل چیست؟

ریپل و بیت کوین دو ارز دیجیتالی هستند که با استفاده از آن ها می توانید سرمایه های خود را چند برابر کنید و از آنجایی که این دو ارز دیجیتالی در تمامی صرافی های ایرانی و بیشتر آن ها مورد استفاده قرار میگیرد. بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که به وجود آمده است و قصد داشت تا تمامی سیستم های مالی را غیر متمرکز کرده و با استفاده از این غیرمتمرکز بودن یک واحد پولی واحد ایجاد می شود که با آن می توانید در تمامی دنیا نقل و انتقال ارز را انجام می دهند. این سیستم به قدری مورد توجه قرار گرفت که ارز آن بسیار بالا رفت و امروزه برای خرید یک بیت کوین می بایست حدود 32 هزار دلار پرداخت کرد. تفاوت و شباهت بیت کوین و ریپل را می توانید در بسیاری از موارد ببینید و قصد داریم تا در این مقاله این تفاوت ها و شباهت ها را به شما نشان دهیم و آنها را بیان کنیم.
ریپل هم یک ارز دیجیتالی است که با استفاده از آن می توانید سرمایه های خود را چند برابر کنید اما این را بدانید که ریپل برای بهبود سیستم های بانکی به وجود آمده است.

شباهت های ریپل و بیت کوین

ریپل و بیت کوین دارای شباهت هایی از نظر ساختاری و هم از نظر کارکرد می باشند و با استفاده از این شباهت ها می توانیم بگویم که هر دوی این سیستم ها از بلاک چین استفاده می کنند.
میدانیم که بلاک چین یک سیستم غیر متمرکز می باشد که با استفاده از آن می توانیم اپلیکیشن های مختلفی مانند بیت کوین و ریپل را روی آن نصب کنیم و از خاصیت آن استفاده کنیم.
یکی از تفاوت و شباهت بیت کوین و ریپل این است که می توانید آنها را روی شبکه بلاک چین نصب کنید و از آنها استفاده کنید.

شباهت های ریپل و بیت کوین

از دیگر شباهت های این دو ارز می توانیم به نحوه کارکرد آن ها اشاره کنیم این ارز ها با استفاده از خاصیتی که دارند می توانند قرارداد های هوشمند ایجاد کنند و این قرارداد های هوشمند می توانند در همان شبکه بلاک چین ایجاد شوند.
از دیگر تفاوت و شباهت بیت کوین و ریپل می توانیم به این اشاره کنیم که هر دوی اینها ارز های دیجیتالی هستند  و ساختار آن ها با استفاده از برنامه نویسی های بسیار پیچیده ایجاد شده است.

تفاوت های ریپل و بیت کوین

از تفاوت و شباهت بیت کوین و ریپل می توان به این اشاره کرد که بیت کوین برای کار دیگری به وجود آمد اما ریپل این گونه نیست. بیت کوین تماما با سیستم های بانکداری امروزی مخالف می باشد و بسیاری از دولت ها هم هستند که از این ارز پشتیبانی نمی کنند و آن را غیر قانونی می دانند و این به خاطر این است که این ارز دیجیتالی نظارت رای از روی گردش های مالی بر می دارد و این دولت های نمی توانند هیچ گونه تمرکز و نظارتی روی این ارز ها داشته باشند و بفهمند که تراکنش از چه شخصی به چه شخص دیگر انتقال داده شده است.

تفاوت های ریپل و بیت کوین
از دیگر تفاوت و شباهت بیت کوین و ریپل باید به این اشاره کرد که بیت کوین توانست سیستم P2P را اجرا کند و از طریق این سیستم افراد می توانند به صورت مستقیم با یکدیگر در ارتباط باشند و تراکنش های آن ها به صورت مستقیم انجام می شود و برای اینکار نیازی به پرداخت کارمزد های بسیار زیاد نمی باشد و لازم نیست که کارمزد های بسیار زیادی را برای این کار پرداخت کنید.

از دیگر تفاوت و شباهت بیت کوین و ریپل می توان به این اشاره کرد که ریپل با سیستم های بانکداری امروزی مخالف نمی باشد و فقط قصد دارد تا آن ها را بهبود ببخشد و اینکار را با استفاده از شبکه بلاک چین انجام می دهد.
این ارز دیجیتالی غیر متمرکز نیست و شرکت ها و سازمان ها، مانند بانک ها می توانند از این ارز استفاده کنند.

تفاوت قیمت بیت کوین و ریپل

این دو ارز دیجیتالی دارای اختلاف قیمت بسیار زیادی می باشند به گونه ای که می بینیم ارز بیت کوین که اولین ارز دیجیتالی است قیمتی بالغ بر 32 هزار دلار دارد و این در حالی می باشد که ریپل قیمتی حدود 0.5 دلار دارد.
این همه تفاوت قیمت به این دلیل است که اولا بیت کوین اولین ارز دیجیتالی ساخته شده است و دوما این که سرمایه گذاران و کسانی که در بازار ارز های دیجیتالی سرمایه گذاری میکنند میدانند بیت کوین قابل اعتماد تر است و با توجه به شکایت سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا از ریپل این ارز دیجیتالی افت 30 درصدی را شاهد بوده است و افراد کمتر به آن اعتماد می کنند.

تفاوت قیمت بیت کوین و ریپل

تفاوت و شباهت بیت کوین و ریپل به همین جا ختم نمی شود ولی ما بسیاری از آن ها را گفتیم و باید بگویم که در حال حاضر از خاصیت واقعی این ارز ها استفاده نمی شود و در واقع تنها خرید و فروش آنها است که می تواند سود بسیار زیادی را به شما بدهد.

سخن پایانی

در آخر باید بگویم که شما می توانید با استفاده از ارز های دیجیتالی سرمایه های خود را چند برابر کنید اما اگر به دنبال یک ارز دیجیتالی خوب هستید که این کار را انجام دهید می توانید از بیت کوین و ریپل استفاده کنید و باید بگویم که تفاوت و شباهت بیت کوین و ریپل بسیار زیاد است و قبل از خرید هر یک از آن ها می بایست اطلاعات لازم را درباره آن ها داشته باشید.

سوالات متداول تفاوت و شباهت بیت کوین و ریپل چیست؟

1.     استفاده از بیت کوین چگونه است؟
برای اینکه بتوانید از بیت کوین استفاده کنید می بایست در شبکه بلاکچین آن عضو شوید و دارای ارز بیت کوین هم باشید و از آن ها برای تراکنش های خود استفاده کنید.
2.     استفاده از ریپل چگونه است؟
استفاده از ریپل معمولا در شرکت ها و سیستم های بانکی انجام می شود و می توانند آن ها حق کارمندان و سایر خدمات را با استفاده از ریپل انجام دهند.
3.     تفاوت اصلی ریپل و بیت کوین چیست؟
تفاوت اصلی بیت کوین و ریپل این است که بیت کوین مخالف با سیستم بانکداری امروزی است ولی ریپل آن را قبول دارد و میخواهد آن را بهبود ببخشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه