توکن‌سوزی 100 میلیون دلار فلوکی اینو تصویب شد

blog

جامعه پروژه فلوکی اینو اخیرا پیشنهاد توکن‌سوزی این میم‌کوین را دادند. طی یک نظرسنجی 99.97 درصد اعضای این جامعه به این توکن‌سوزی رای دادند و تنها 0.03 درصد مخالف این تصمیم بودند. قرار بر این شد که به مقدار 4.2 تریلیون توکن FLOKI معادل 100 میلیون دلار در تاریخ 9 فوریه توکن‌سوزی شده و همچنین کارمزد تراکنش‌های این میم‌کوین در تاریخ 3 فوریه به 0.3 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

توکن‌سوزی به طور کلی با این هدف انجام می‌شود که با از بین بردن بخشی از عرضه در گردش توکن، ارزش و قیمت توکن‌های باقی مانده افزایش پیدا کند. این موضوع در صورتی محقق می‌شود که میزان تقاضا نسبت به قبل از توکن‌سوزی ثابت باقی بماند.

نکته دیگری که در پیشنهاد اخیر تیم فلوکی اینو دیده می‌شود، توجه به ریسک‌های مربوط به امنیت در بریج‌ها است. بریج‌ها پلتفرم‌هایی هستند که کاربر با استفاده از آن می‌تواند دارایی دیجیتال خود را از یک شبکه بلاک‌چینی به شبکه‌ای دیگر منتقل کند. وب‌سایت خبری کوین دسک (Coindesk) در گذشته بیان کرده بود که در سال گذشته نزدیک به 2 میلیارد دلار سرمایه هنگام کار با این بریج‌ها دزدیده و یا از بین رفته است. در پیشنهاد اخیر تیم توسعه فلوکی اینو به این صورت توضیح داده شد:

اطلاعات به دست آمده کاملا نشان می‌دهد که استفاده از این بریج‌ها چه‌قدر می‌تواند برای دارایی تهدیدآمیز باشد؛ مخصوصا اگر مقدار زیادی از عرضه توکن وجود داشته باشد.

تیم توسعه فلوکی توضیح داد:

در مورد توکن FLOKI، از آنجایی که در حال حاضر نزدیک به 55.7 درصد از عرضه این توکن در بریج اصلی ما نگهداری می‌شود، یک اکسپلویت (Exploit) در این بریج می‌تواند تاثیر جبران‌ناپذیری روی پروژه بگذارد و باعث از خالی‌شدن استخرهای نقدینگی پروژه شود و در نتیجه پروژه نابود شود.

تیم توسعه اخیرا به وب‌سایت کوین دسک بیان کرده بود که این اتفاق بخشی از برنامه پروژه برای تبدیل کردن فلوکی اینو به یک سیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) جدی و قوی بود. این تیم در چند ماه گذشته برنامه‌هایی هم راه‌اندازی کرده از جمله Floki Locker و بازی متاورسی Valhalla.

توکن FLOKI ابتدا به مقدار 10 تریلیون توکن و در شبکه اتریوم راه‌اندازی شد؛ سپس کاهش کارمزد تراکنش و افزایش سرعت، به شبکه بایننس چین گسترش پیدا کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه