خالق اتریوم: روش پرداخت با ارز دیجیتال اتفاق خواهد افتاد

blog

امروزه هستند شرکت‌ها و فروشگاه‌هایی که از ارز دیجیتال به‌عنوان روشی برای پرداخت و خرید محصولات و ارائه خدمات استفاده می‌کنند. در میان این شرکت‌ها، هم سازمان‌هایی بزرگ وجود دارد و هم خرده فروش‌هایی کوچک. اما ارزهای دیجیتال در مراحل ابتدایی خود به سر می‌برند و آینده درازی در پیش دارند. هنوز شرکت‌هایی وجود دارد که از ارز دیجیتال استفاده نمی‌کنند. بااین‌حال ویتالیک بوترین، خالق پروژه اتریوم انتظار دارد که این شرایط به‌سرعت تغییر کند.

ارز دیجیتال وارد جریان اصلی می‌شود

در یک مصاحبه که اخیرا با بوترین انجام شد، این فرد نظرات خود را در مورد پرداخت با ارز دیجیتال بیان کرد. در این مصاحبه که او بیشتر در مورد اتریوم صحبت کرد، گفت که پرداخت با ارز دیجیتال اتفاق خواهد افتاد که دلیل آن برمی‌گردد به ادغام آینده اتریوم.

ادغام اتریوم که در ماه سپتامبر انجام خواهد شد قرار است مکانیزم اجماع اتریوم را از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تبدیل کند. این باعث می‌شود تا هزینه کارمزد شبکه اتریوم و سرعت تراکنش‌های در آن بهبود پیدا کند. به‌طوری‌که هزینه کارمزد تا 1 دلار کاهش پیدا کند. این بهبودها در بازار ارز دیجیتال از نظر بوترین باعث می‌شود تا ارز دیجیتال در آینده به طور کامل برای پرداخت‌ها استفاده کنیم. همچنین توسعه‌دهندگان شبکه اتریوم در دو سال گذشته به‌سختی در حال توسعه اتریوم برای ادغام پیش‌رو بودند.

بهبود پرداخت با ارز دیجیتال

خالق اتریوم در همین مصاحبه بیان کرد یکی از موانعی که سر راه پذیرش ارز دیجیتال به‌عنوان روشی برای پرداخت وجود دارد، هزینه کارمزدهای بسیار بالاست. او گفت که شاید کارمزدی که الان وجود دارد در تراکنش‌های با حجم بالا به چشم نیاید، اما مسلما در پرداخت‌های روزانه و خرد مشکل بزرگی است. این مقدار کارمزد از نظر او برای کشورهای با درآمد پایین مناسب نیست. بسیاری از افراد در جهان در حال حاضر از شبکه برای ایجاد تراکنش استفاده می‌کنند. کشورهای با درآمد پایین می‌توانند از مزایایی که تکنولوژی بلاک‌چین و ارز دیجیتال با خود به همراه می‌آورد، استفاده کنند. به همین دلیل نیاز است تا هزینه کارمزدها کاهش پیدا کند تا این کشورها بتوانند به‌خوبی از آن استفاده کنند.

ویتالیک بوترین انتظار دارد تا هزینه کارمزد شبکه اتریوم در آینده به زیر 25 سنت برسد. این فرد حتی اعتقاد دارد که این مقدار با پیشرفت‌های بیشتر می‌تواند حتی به زیر 5 سنت هم کاهش پیدا کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه