خوش‌بینی صندوق بین‌المللی پول نسبت به ارزهای دیجیتال

blog

صندوق بین‌المللی پول (IMF)، برخلاف اینکه قبلا به کشورها پیشنهاد می‌داد تا در مورد بازار ارز دیجیتال احتیاط بیش‌تری به خرج بدهند، این سازمان اخیرا اشاره کرد که دارایی‌های دیجیتال می‌توانند جایگزین بهتری برای محصولات مالی سنتی باشند.

در یک پست منتشر شده توسط صندوق بین‌المللی پول، در تاریخ 16 ژوئن این سازمان بیان کرد که ارزهای دیجیتال و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می‌توانند راه‌حل‌های پرداخت کارآمدتری از دید مصرف انرژی نسبت به کارت‌های اعتباری باشند.

صندوق بین‌المللی پول گفت: "بسته به جزئیات و نحوه تنظیمات، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و بعضی از دارایی‌های دیجیتال می‌توانند چشم‌انداز پرداخت کارامدتری نسبت به کارت‌های اعتباری به ما بدهند."

به علاوه این سازمان اعلام کرد که بعضی از بانک‌های مرکزی در حال بررسی وجود CBDCها روی کارت‌های فیزیکی هستند. بنابراین باید راه‌حلی برای کاهش مصرف انرژی وجود داشته باشد. این سازمان بیان داشت که ادغام ارزهای دیجیتال و CBDCها با کارت‌های فیزیکی، به پذیرش دسته جمعی کمک بزرگی خواهد کرد.

صندوق بین‌المللی پول این موضوع را نیز تائید کرد که آینده پول و امور مالی هنوز غیر قابل پیش‌بینی است. سیاست‌گذاران در پذیرش ارزهای دیجیتال کاملا باید به فاکتور انرژی توجه کنند.

طبق گفته این سازمان، مصرف انرژی فاکتوری است که در تصمیم‌گیری در مورد آینده پول بسیار تاثیرگذار است؛ مخصوصا با وجود سیستم‌های پرداختی که از تکنولوژی دفتر کل توزیع شده استفاده می‌کنند.

اما صندوق بین‌المللی پول به این موضوع هم اشاره کرد که ارزهای دیجیتال با الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) مثل بیت‌کوین، انرژی بیش‌تری نسبت به کارت‌های اعتباری مصرف می‌کنند و پیشنهاد داد که روی دارایی‌های دیجیتال با الگوریتم اجماع دیگر یا سیستم‌های مجاز تمرکز شود. این سازمان بیان کرد که این پیشرفت‌ها باعث می‌شود تا مصرف انرژی آن‌ها کمتر از مصرف انرژی کارت‌های اعتباری شود.

احتیاط صندوق بین‌المللی پول در ارز دیجیتال

قبلا این سازمان اشاره کرده بود که رشد ارزهای دیجیتال می‌تواند به تهدیدی علیه سیستم مالی فعلی تبدیل شود. به همین دلیل به مسئولین اعلام کرد که هرچه سریع‌تر قانون‌گذاری‌های لازم در این بازار را انجام دهند.

چند ماه قبل، صندوق بین‌المللی پول دستورالعملی برای ایجاد یک چارچوب قانون‌گذاری ارز دیجیتال ارائه داد. تمرکز این دستورالعمل بیش‌تر روی ایجاد یک سطح مشخص برای سرمایه‌گذاران ارز دیحیتال بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه