دش کوین چیست و چگونه آن‌ را خرید و فروش کنیم؟!

وقتی فناوری بلاکچین به دنیا معرفی شد و بیت‌کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال تمام اینترنتی وارد زندگی و معاملات مردم جهان شد، رقبا آرام آرام وارد بازی شده و هرکدام سعی کردند تا نقایص بیت‌کوین را برطرف و خود را به عنوان یک ارز دیجیتال کم نقص‌تر به جهان معرفی کنند.

طبیعتا بیت‌کوین به عنوان پادشاه این بازار آنچنان بدون عیب نبود و یکی از مهمترین ایرادهای آن رهگیری تراکنش‌ها و میزان دارایی‌های یک آدرس بود! خب رقبای بیت‌کوین به این فکر افتادند که ارزدیجیتالی را به بازار عرضه کنند که به هیچ وجه قابل پیگیری یا رهگیری نباشد و این مورد را به عنوان یک ویژگی مهم در دستورکار خود قرار دادند

دش توسط تیم توسعه دهنده خود به دنیا معرفی شد. کوینی بر پایه بلاک چین، دارای تراکنش‌های بسیار سریعتر و البته مقرون به صرفه تر از بیت‌کوین؛ در کنار حریم خصوصی بسیار خاص و البته ایجاد تراکنش‌های ناشناس و پیگیر گریز!

در ژانویه سال 2014 بود که ایوان دوفیلد به همراه تیم خود استارت این پروژه را زد. کمی بعد Xcoin اولین نامی بود که برای این ارزدیجیتال انتخاب شد. در ادامه تیم توسعه نام Darkcoin را برای پروژه جدیدشان پسندیدند ولی نهایتا در 25 مارس 2015، نام Dash به عنوان انتخاب نهایی این تیم برای ارز دیجیتال عنوان شد.

اما دش در کنار تفاوت‌هایش با بیت‌کوین، شباهت‌هایی نیز دارد. مثلا تعداد واحدهای نهایی دش تنها 18 میلیون خواهد بود، همانند بیت‌کوین البته با کمی تفاوت با روش استخراج به دست می‌آید و پس از عدد 18 میلیون دیگر تولید نخواهد شد. البته پیش بینی می‌شود که استخراج این 18 میلیون تا سال 2030 طول بکشد.

جالب است بدانید که تولید بلاک‌های دش نسبت به بیت‌کوین حدود 4 برابر سریعتر است؛ یعنی برای تولید هر بلاک تنها 2.5 دقیقه لازم است.

از کجا دش بخریم؟

در داخل کشور اکثر صرافی‌های آنلاین اقدام به خرید و فروش دش می‌کنند اما مطمئن‌ترین روش برای خرید Dash تهیه آن از پلتفرم‌های P2P یا همتا به همتا است که در آنجا کاربران اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون دش به‌صورت مستقیم با یکدیگر می‌کنند و به همین خاطر قیمت کوین چه برای خرید و چه فروش بهتر خواهد بود.

در حال حاضر یکی از بهترین پلتفرم‌هایی که دش را در ایران عرضه می‌کند، اپلیکیشن ارزیف بوده که به راحتی می‌توانید از طریق دریافت آن از گوگل پلی، ثبت نام کرده و صاحب کیف پول اختصاصی Dash نیز در آنجا بشوید.

پس اگر به دش و ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستید، ارزیف را نصب کرده و شروع به معامله این ارز دیجیتال ارزشمند کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه