راه‌اندازی منطقه آزاد برای رمزارز در UAE

blog

در شهر رأس‌الخیمه یکی از هفت شهر امارات متحده عربی قرار است برای شرکت‌های دارایی دیجیتال و مجازی منطقه‌ای آزاد راه‌اندازی شود و از این طریق، شرکت‌ها را به این کشور جذب کند.

بیانیه منتشر شده در این مورد توضیح داد که این منطقه با نام The RAK Digital Assets Oasis، پروژه‌ای هدفمند برای فعالیت‌هایی که تنظیم مقررات در آن انجام نشده و مربوط به دارایی دیجیتال می‌شود خواهد بود و برنامه‌های آن قرار است در فصل دوم سال 2023 آغاز شود. مناطق آزاد به ارایه‌دهندگان خدمات دارایی دیجیتال و حوزه‌های متاورس، بلاک‌چین، توکن‌های کاربردی، کیف پول‌های دیجیتال، ان.اف.تی، دائو (DAO)، برنامه‌های غیرمتمرکز و بقیه کسب‌وکارهای مرتبط با حوزه وب 3.0 اختصاص داده می‌شود.

شیخ محمد بن حمید بن عبدالله القاسمی، رئیس RAK ICC که اپراتور منطقه آزاد جدید محسوب می‌شود بیان کرد:

ما در حال ساخت منطقه‌ای آزاد برای شرکت‌ها هستیم و با این کار از جاه‌طلبی کارآفرینان جهان حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

این مناطق آزاد به کارآفرینان اجازه می‌دهد تا نسبت به کسب‌وکار خود مالکیت کامل داشته باشند و به استثنای قوانین جزایی امارات، طرح‌های مالیاتی و چارچوب مقررات خودشان را داشته باشند.

ایرنا هیور (Irina Heaver) وکیل ارز دیجیتال مستقر در دبی در مورد این منطقه آزاد بیان کرد که در RAK DAO ابتدا فعالیت‌های غیرمالی آغاز می‌شوند و آغاز فعالیت‌های مالی در مرحله بعد اجرا خواهد شد. او گفت:

کارآفرینان از ابتدا قادر به راه‌اندازی صرافی ارز دیجیتال نخواهند بود.

سازمان اوراق بهادار و کالا (SCA) یکی از قانون‌گذاران مالی امارت متحده عربی است و این سازمان اختیارهای مربوطه در این کشور را دارد به جز مناطق آزاد. این کشور خود را یک آینده‌نگر در حوزه بلاک‌چین ارزهای دیجیتال و مرکزی برای فعالیت‌های مرتبط با آن می‌داند. شهر دبی هم در ماه مارس سال گذشته برای محافظت از سرمایه سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال قوانین جدیدی معرفی کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه