رکوردشکنی معاملات بیت‌کوین در نیجریه بر خلاف ممنوعیت‌های دولت!

با اینکه در کشور نیجریه فعالیت در حوزه رمزارزها از سوی دولت به شدت ممنوع شده است؛ اما حجم معاملات P2P برای بیت کوین طی یک هفته گذشته برای دومین بار به بالاترین حد خود رسیده است.

بر اساس داده های گوگل ترند، نیجریه همچنین از نظر جست و جو برای کلمه بیت کوین؛ جز اولین کشورهاست. بر اساس داده‌های اینترنتی معاملات p2p بیت کوین در نایرا نیجیریه در سال 2021 به طور پیوسته افزایش یافته و این کشور پس از آمریکا به عنوان دومین بازار بزرگ معاملات همتا به همتای بیت کوین قرار دارد.

پذیرش فزاینده بیت کوین در نیجریه، به آفریقای جنوبی کمک کرد تا از نظر حجم معاملات P2P در منطقه رتبه نخست را کسب کند. در این منطقه نیجریه 18.8 میلیون دلار حجم معاملاتش بوده و توانست تا آمریکای شمالی با 18 میلیون دلار را پت سر بگذارید.

در نیجریه به دلیل تلاقی بحران‌های سیاسی و اقتصادی، پذیرش رمزارزها از سوی مردم به شدت رونق گرفته است. پس از بروز درگیری‌های شدید موسوم به Endsars، سرکوب دولتی با سرکوب اقتصادی همراه شد. پس از آنکه دولت همه حساب های معترضان را مسدود کرد، این افراد به طور فزاینده ای به ارزهای دیجیتال روی آوردند تا فعالیت های اقتصادی خود را از دسترس دولت خارج کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه