سازمان بانکداری اروپا نیاز به متخصص بازار ارز دیجیتال دارد

blog

در روز 27 جولای، خوزه مانوئل کامپا (José Manuel Campa) رئیس سازمان بانکداری اروپا (EBA) اعلام کرد که EBA به دلیل فقدان افراد متخصص بازار ارز دیجیتال در این سازمان، نمی‌تواند قوانینی مطابق با مقررات گفته شده توسط MiCA برقرار کند. کامپا گفت که تقاضای این تخصص در اروپا به‌شدت بالاست به همین دلیل امکان استخدام افرادی که در موارد موردنیاز تبحر داشته باشند وجود ندارد.

سازمان EBA با این هدف راه‌اندازی شد که مطمئن شود در مواقعی که مشکلات مالی و حوادثی رخ داد، بانک‌های اروپایی سرمایه کافی برای حل مشکل داشته باشند. بعد از رشد بازار ارز دیجیتال در چند سال اخیر، یکی از کارهایی که به این سازمان محول شد، نظارت روی استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال است که در اروپا به‌عنوان پرداخت از آن‌ها استفاده می‌شود.

EBA نگران سرعت رشد صنعت ارز دیجیتال است

کامپا خاطرنشان کرد که این سازمان نگران تدارکات برنامه‌ریزی برای انجام نظارت به طور صحیح است. زیرا به دلیل طبیعت پویایی که این بازار دارد، اتفاقات زیادی با سرعت بالا در این حوزه پیش می‌آید.

از طرفی این سازمان نسبت به وضعیت کلان اروپا خوش‌بین است و احتمال ایجاد حوادث مالی حداقل در کوتاه‌مدت با وجود تورم بالا و انقباض اقتصادی در کل منطقه، بسیار پایین است.

مقررات MiCA که در 2023 اجرا می‌شوند

MiCA چندین قانون مربوط به اکوسیستم ارز دیجیتال در اروپا ایجاد می‌کند. این قوانین روی توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال، صرافی‌ها و کیف پول‌ها تاثیر خواهد گذاشت. به گفته وزیر اقتصاد فرانسه، این قوانین بازار ارز دیجیتال را باثبات‌تر می‌کند و جلوی دزدی و کلاهبرداری از طریق این صنعت را می‌گیرد. به همین دلیل سازمان EBA مجبور است باید هرچه زودتر یک تیم متخصص در زمینه ارز دیجیتال جمع‌آوری کند تا به MiCA در این زمینه کمک کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه