سازمان ملل متحد: فناوری بلاکچین، میتواند ابزاری برای مقابله با بحران آب و هوا باشد!

در میان نگرانی‌های مداومی که بیت کوین و استخراج آن برای محیط زیست وجود دارد، سازمان ملل متحده یا UN می‌گوید که فناوری اساسی بلاکچین و در کنار آن رمز ارزها پتانسیل زیادی برای حل مسائل جهانی نظیر تغییرات آب و هوا دارند.

بر اساس مقاله ای که روز یکشنبه در وب سایت رسمی سازمان ملل متحد منتشر شد، این سازمان به استفاده از فناوری بلاکچین، به عنوان راهی برای مبارزه با بحران آب و هوا و کمک به دستیابی برای اقتصاد جهانی پایدار ادامه خواهد داد.

کارشناسان سازمان ملل اطمینان دارند که ارزهای رمزپایه و فناوری قدرتمند آنها می‌تواند نقش مهمی در توسعه پایدار و در واقع بهبود نظارت بر محیط زیست ما داشته باشد. به طور ویژه این مقاله به تعدادی از مزایای زیست محیطی و پایداری مرتبط با بلاکچین اشاره دارد. مواردی از جمله قدرت آن در ایجاد شفافیت و مقاومت در برابر تقلب، سرمایه گذاری آب و هوا و بازارهای انرژی پاک.

این مقاله با استناد به مشارکت برنامه محیط زیست سازمان ملل با دانشگاه فنی دانمارک بیان می‌کند که داده‌های مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای مضر در بسیاری از کشورها غیر قابل اعتماد و ناقص است. در ارائه سوابق تغییر ناپذیر از داده های کربن، راه حل های بلاکچین می‌توانند راهی شفاف برای اقدامات ملل مختلف برای کاهش تاثیرات خود بر آب و هوا را فراهم کنند.

هم چنین از سوی دیگر، فناوری بلاکچین همچنین می‌تواند با تهیه ابزاری برای ایجاد بازارهای انرژی پاک، قسمت مهمی در هدایت منابع انرژی تجدید پذیر مانند باد و انرژی خورشیدی باشد. سازمان ملل تاکید می‌کند که رمزارزها در مراحل اولیه و ابتدایی قرار دارند و هنوز بسیاری از چالش‌های فنی و سیاسی برای غلبه بر آنها وجود دارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه