سرمایه‌گذاران انگلستان، بیت‌کوین را به پوند ترجیح می‌دهند

blog

ارز پوند انگلستان نسبت به دلار آمریکا در حال ضعیف‌تر شدن است. به همین دلیل سرمایه‌گذاران کشور انگلستان ترجیح می‌دهند روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند. علاقه‌ای که این سرمایه‌گذاران نسبت به بزرگ‌ترین رمزارز بازار ارز دیجیتال دارند از روی افزایش حجم معاملات بیت‌کوین و پوند انگلیس قابل رویت است. در همین راستا طبق اطلاعات منتشر شده توسط رئیس پژوهش پلتفرم کوین شیرز (CoinShares) با نام جیمز باترفیل (James Butterfill)، حجم معاملات جفت ارز GBP/BTC در صرافی‌ها در روز 26 سپتامبر به رکورد 881 میلیون دلار رسید که به طور میانگین این مقدار معمولا روی 70 میلیون دلار در روز بوده است.

همچنین به‌طورکلی در 30 روز گذشته حجم معاملات جفت ارز GBP/BTC نزدیک به 878.11 درصد افزایش داشته و نسبت به یک سال گذشته 1,431.76 درصد افزایش پیدا کرده است.

حجم معاملات بیت‌کوین نسبت به ارزهای فیات

جدا از پوند انگلستان داده‌های منتشر شده همچنین نشان دادند که حجم معاملات بیت‌کوین با ارزهای فیات بزرگ دیگر هم افزایش پیدا کرده است. به طور مثال حجم معاملات بیت‌کوین نسبت به یورو نسبت به 30 روز گذشته نزدیک به 84.84 درصد افزایش به خود دیده و همچنین جفت ارز USD/BTC هم در 30 روز گذشته نزدیک به 66.52 درصد افزایش داشته است.

جمیز باترفیل طبق این اطلاعات اشاره کرد که هر زمان یک ارز فیات تهدید و ضعیف می‌شود، سرمایه‌گذاران به سمت بیت‌کوین حرکت می‌کنند.

دلیل افزایش حجم بیت‌کوین نسبت به پوند این چنین است که نخست‌وزیر بریتانیا پیشنهاد داد که استقراض دولت برای پرداخت کاهش مالیات افزایش پیدا کند و این خبر ترسی در بین سرمایه‌گذاران مبنی بر افزایش تورم ایجاد کرد. در نتیجه این سرمایه‌گذاران به سمت بیت‌کوین حرکت کردند. این باعث شد پوند انگلستان به کف‌های قدیمی خود برسد.

با این اتفاقی که رخ داد می‌توان این موضوع را بیان کرد که از آنجایی که هنگام ضعیف‌شدن ارزهای فیات، سرمایه‌گذاران به سمت بیت‌کوین حرکت می‌کنند پس بیت‌کوین را می‌توان به‌عنوان یک روش ذخیره ارزش در برابر تورم نام‌گذاری کرد.

نتیجه افزایش حجم معاملات GBP/BTC

یکی دیگر از نتایجی که می‌توان با ارجاع از این اتفاق گرفت این است که ضعف در پوند انگلیس رویکرد مثبتی برای بیت‌کوین و به‌طورکلی برای بازار ارز دیجیتال ایجاد می‌کند تا جامعه بیشتری به سمت این بازار نو حرکت کنند و فرصت‌های بیشتری برای پذیرش ارزهای دیجیتال ایجاد کند.

در گذشته هم اخباری منتشر شده بود مبنی بر اینکه مردم بریتانیا در حال پذیرش رمزارزها هستند و نزدیک به 34.7 میلیارد دلار در این بازار دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این گزارش نشان داده که نزدیک به 34 درصد جمعیت انگلستان روی ارزهای دیجیتال مختلف سرمایه‌گذاری کرده‌اند به‌طوری که بیت‌کوین، بیشتر مقدار سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه