سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری غول بازی ژاپنی بر روی بیت کوین!

روز 4 شنبه نکسون اعلام کرد که پس از پرداخت هزینه ای بالا اقدام به خرید 1717 بیت کوین به ارزش تقریبی 100 میلیون دلار، با قیمت متوسط 58226 دلار کرده است. نکسون اعلام داشته است که این سرمایه گذاری کمتر از 2 درصد کل وجه نقد یا معادل نقدی موجود در شرکت بوده است. رئیس و مدیرعامل شرکت نکسون یعنی اون ماهونی در این زمینه اظهار داشت:

خرید بیت کوین از سوی ما؛ نشان دهنده یک استراتژی منظم برای محاظفت از ارزش سهامداران و حفظ قدرت خرید دارایی‌ها نقدی ماست. در شرایط اقتصادی فعلی، ما معتقدیم که بیت‌کوین ثبات و نقدینگی طولانی مدتی را ارائه می‌دهد و ارزش پول نقد ما را برای سرمایه گذاری های آینده حفظ می‌کند.

وی اضافه کرد: بیت کوین نوعی پول نقد است که احتمالا ارزش خود را به خوبی حفظ می‌کند؛ حتی اگر هنوز به طور گسترده‌ای شناخته نشده باشد!

سرمایه گذاری نکسون به دنبال موجی از خرید و تخصیص بیت کوین در شرکت‌های پیشرو در سطح جهانی انجام می‌شود.به طور مثال میکرواستراتژی در آگوست 2020 روند خرید خود را شروع کرد و با بیت کوین 21 هزار دلاری نزدیک به 250 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد. پس از آن Square با 50 میلیون دلار خرید در ماه اکتبر و تسلا با 1.5 دلار به عنوان شرکت‌هایی هستند که سرمایه گذاری سنگینی در این بازار داشته اند.

طبق اطلاعات خزانه داری بیت‌کوین، در حال حاضر 35 شرکت تجاری عمومی در ترازنامه مالی خود، خرید بیت کوین و نگه داری آنرا اعلام کرده اند.

نکسون در سال 1994 تاسیس شده و خود را به عنوان شرکتی فعال در حوزه تولید، توسعه  و اجرای بازی‌های آنلاین و دنیای مجازی معرفی کرد. این شرکت در دسامبر 2011 در سازمان بورس و اوراق بهادار توکیو پذیرفته شد و در حال حاضر با عرضه بیش از 50 بازی آنلاین در 190 کشور جهان زبانزد این حوزه است.

نکسون اولین شرکت بزرگ ژاپنی است که رسما وارد حوزه رمزارزها می‌شود. در سال 2016 قانونی در این کشور تصویب شد که به موجب آن ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی‌های قانونی افراد و شرکت ها محاسبه می‌شوند

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه