سه رمزارز برتر هوش مصنوعی به اکسپرس اضافه شد!

blog

معرفی ربات هوش مصنوعی ChatGPT توجه عموم را به خود جلب کرد و باعث داغ شدن حوزه هوش مصنوعی در چند هفته گذشته شد. با افزایش علاقه افراد به این حوزه، رمزارزهایی که تمرکز خود را روی بخش هوش مصنوعی گذاشته‌اند محبوبیت بسیاری پیدا کردند و سرمایه‌گذاران بازار شروع به سرمایه‌گذاری روی آن‌ها کردند. سه تا از این رمزارزها GRT، AGIX و FET هستند و با اضافه‌شدن این توکن‌ها به سرویس اکسپرس ارزیف، شما می‌توانید به‌سادگی و به‌صورت آنی اقدام به معامله این رمزارزها کنید. در ادامه نگاه دقیق‌تری به این سه توکن می‌اندازیم.

گراف

پروژه گراف (The Graph) با نماد GRT روی کار آمد تا توسعه‌دهندگان بتوانند به کمک آن اقدام به ساخت APIهایی با نام زیرگراف (Subgraph) کرده و از این طریق به اطلاعات موجود در شبکه‌های بلاک‌چینی از جمله اتریوم و IPFS دسترسی پیدا کنند.

این پروژه از زمان راه‌اندازی آن توانسته جامعه بزرگی را تشکیل دهد و بسیاری از توسعه‌دهندگان در آن مشارکت کرده‌اند. همچنین تیم پروژه گراف از افراد متخصص بنیاد اتریوم، اوپن زپلین، دیسنترالند و... تشکیل شده است.

توکن GRT یک توکن ERC-20 بوده در شبکه اتریوم راه‌اندازی شده است؛ بنابراین از امنیت بالایی برخوردار بوده و عرضه کل تقریبا 10.6 میلیاردی دارد. مارکت کپ بالای این توکن، آن را به یکی از برترین رمزارزهای پلتفرم کوین‌مارکت‌کپ تبدیل کرده و سرمایه‌گذاران بسیاری به طور روزانه در حال معامله آن هستند.

سینگولاریتی نت

پروژه سینگولاریتی نت (SingularityNET) با نماد AGIX در واقع پلتفرمی است که هر فردی به کمک آن به‌راحتی می‌تواند اقدام به ساخت و کسب درآمد از سرویس‌های هوش مصنوعی کنند. سینگولاریتی بازاری برای کاربران خود ایجاد کرده که بتوانند در آن کاوش کرده و سرویس هوش مصنوعی خود را انتخاب و با استفاده از توکن AGIX خریداری کنند. همچنین این بازار یک خروجی برای توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی است تا ابزارهای هوش مصنوعی خود را در آن به فروش رسانده و عملکرد آن‌ها را پیگیری کنند.

این پروژه در سال 2017 معرفی شد و در ماه دسامبر همان سال، عرضه اولیه کوین (ICO) AGIX انجام شد و از این طریق نزدیک به 36 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری شد. توکن AGIX یک توکن ERC-20 محسوب می‌شود؛ یعنی امنیت آن توسط الگوریتم اجماع اثبات سهام اتریوم تامین می‌شود. بسیاری از صرافی‌های بزرگ خارجی از جمله بایننس، کوکوین و صرافی‌های غیرمتمرکز این رمزارز را در پلتفرم خود لیست کرده و معامله‌گران زیادی از این طریق به توکن AGIX جذب شدند.

عرضه حداکثر این توکن برابر با 2 میلیارد دلار است و مارکت کپ بیش از 420 میلیون دلاری توکن AGIX، آن را به یکی از رمزارزهای محبوب بازار، مخصوصا در چند هفته گذشته تبدیل کرده است.

فچ

پروژه فچ (Fetch.ai) با نماد FET فعالیت خود را در سال 2017 آغاز کرد. این پروژه در واقع آزمایشگاهی است که سعی دارد یک شبکه یادگیری ماشین غیرمتمرکز، باز و بدون مجوز همراه با اقتصاد ارز دیجیتال بسازد. فچ قصد دارد تا تکنولوژی هوش مصنوعی را با استفاده از یک شبکه بدون مجوز در دسترس همگان قرار دهد تا هر کسی بتواند به مجموعه‌داده‌های امن آن متصل شده و از آن‌ها استفاده کند.

مدل فچ در مواردی مثل بهینه‌سازی سرویس‌های معامله سیستم مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای (DeFi)، شبکه‌های حمل و نقل، شبکه‌های انرژی هوشمند، سفر و... و مخصوصا هر نوع سیستم دیجیتال پیچیده‌ای که به مجموعه داده‌هایی در مقیاس بزرگ متکی است کاربرد دارد.

توکن FET در حال حاضر مارکت کپ تقریبا 295 میلیون دلاری دارد و با حجم معاملات روزانه تقریبا 150 میلیون دلاری به یکی از رمزارزهای محبوب بازار ارز دیجیتال تبدیل شده است.

علاقه مردم و همچنین افراد متخصص به حوزه هوش مصنوعی به طور پیوسته در حال افزایش است و توکن‌هایی که در این بخش فعالیت خود را انجام می‌دهند، موردتوجه بسیاری از سرمایه‌گذاران قرار گرفته‌اند. پلتفرم معاملاتی ارزیف سه توکن از این حوزه یعنی GRT، AGIX و FET را وارد سرویس اکسپرس کرده تا کاربران ارزیف به‌راحتی و به‌صورت آنی از این طریق بتوانند اقدام به خرید و فروش این رمزارزها کرده و کسب سود کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه