سولانا در 2023 چگونه خواهد بود؟

blog

طبق گفته موسسان شبکه سولانا، با توجه به داده‌های این شبکه آینده درخشانی را برای سولانا انتظار داریم. تعداد توسعه‌دهندگان این شبکه در یک سال گذشته 83 درصد افزایش پیدا کرده و به 2 هزار رسیده است. از این لحاظ شبکه سولانا بعد از اتریوم در جایگاه دوم قرار دارد.

پروژه سولانا از زمان راه‌اندازی آن در سال 2017 به دنبال ساخت آینده‌ای بود که در آن به کاربران شبکه، امنیت، آزادی و دسترسی آسان به سیستم مالی ارایه دهد و همچنان در این مسیر قرار داشته و برای توسعه بیشتر فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

سال 2022 سال سختی برای تمام پروژه‌های بلاک‌چینی و ارز دیجیتال بود و قیمت تقریبا تمام رمزارزها روند نزولی به خود گرفتند. تیم سولانا در آن زمان در تلاش بود که به ویژگی‌های اصلی هر پروژه بلاک‌چینی، یعنی غیرمتمرکز بودن، خود حاکمیتی و منصفانه بودن متعهد باشد. در حال حاضر هم شبکه سولانا از 2 هزار گره تشکیل شده و ویژگی غیرمتمرکز بودن خود را حفظ کرده است. از زمان راه‌اندازی شبکه، به‌روزرسانی‌های مختلفی در شبکه ایجاد شده تا به شبکه‌ای باثبات و پایدارتر تبدیل شود.

از نظر موسسان سولانا، برای رسیدن به اکوسیستمی غیرمتمرکز، باید تمام قوانین مربوط به وب 3.0 رعایت شود؛ قوانینی از جمله غیرمتمرکز بودن و خود حضانتی. سیستم مالی غیرمتمرکز سعی دارد تا جایگاه سیستم مالی سنتی و متمرکز را بگیرد؛ بنابراین برای رسیدن به این هدف باید رعایت قوانین حفظ شود. از نظر موسسان سولانا، حملاتی که برای شبکه رخ می‌دهد تنها باعث قوی‌تر شدن شبکه می‌شود و در بازار قرمز سال 2022 هم دقیقا همین اتفاق افتاده است.

مشکلات سولانا در سال 2022

شبکه سولانا در سال گذشته متحمل مشکلاتی از قبیل قطعی شبکه و اختلال در پردازش تراکنش‌ها بود. این مشکلات بنا به مواردی از جمله تقاضای بالا، مشکلات تکنیکال و نقص امنیتی در شبکه رخ داد. این مشکلات باعث شد تا سرمایه‌گذاران نسبت به آینده این شبکه دچار شک شوند، دارایی SOL خود را بفروشند؛ درنتیجه اعتماد به شبکه سولانا به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کرد. اما موسسان این شبکه قصد دارند تا با برنامه‌هایی ریسک قطعی شبکه را به مقدار زیادی کاهش دهند.

همچنین ورشکستگی صرافی FTX روی سولانا هم تاثیرگذار بود. اطلاعات نشان داده که این صرافی بیش از 50.5 میلیون توکن SOL خریداری کرده بود و بعد از اتفاقی که برای صرافی افتاد، سرنوشت این مقدار SOL در این صرافی هنوز نامشخص است. اگر توسعه این شبکه به طور پیوسته و در راستای اهداف تعیین شده همچنان ادامه پیدا کند، می‌تواند باعث بهبودی توکن SOL شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه