صندوق بازنشستگی Rest Super استرالیا تصمیم دارد برای ۱.۸ میلیون عضو خود در رمزارزها سرمایه گذاری کند

صندوق بازنشستگی Rest Super استرالیا، در آستانه تبدیل شدن به ''اولین صندوق بازنشستگی استرالیا که بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می‌کند'' قرار دارد.

دارایی این صندوق بیش از ۴۶.۸ میلیارد دلار بوده و تحت مدیریت (AUM) قرار دارد. اعضای این نهاد حدود ۱.۸ میلیون نفر هستند. بازنشستگی معادل ۴۰۱ هزار دلار، برابر یک حساب بازنشستگی فردی در ایالات متحده بوده و برای تمامی کارمندان اجباری‌ است. این بخش تا کنون در برابر کریپتوکارنسی بسیار محتاط بوده است.

طی جلسه عمومی سالیانه Rest Super که در ۲۳ نوامبر برگزار شد، اندرو لیل، مدیر ارشد سرمایه گذاری شرکت، به اعضا گفت که این شرکت، دارایی‌های دیجیتال را بخش مهمی از پرتفوی در حال رشد خود می‌داند، اما در مورد آن ''با دقت و احتیاط'' عمل خواهد کرد. وی خاطرنشان کرد که:

"این سرمایه گذاری هنوز نوسانات زیادی دارد، بنابراین هرگونه سرمایه گذاری‌ای که بر روی ارزهای دیجیتال انجام دهیم، احتمالا تنها قسمتی از سبد متنوع ما خواهد بود و این بخش کوچک ممکن است در طول زمان بزرگ‌ و بزرگ‌تر شود.''

لیل در ادامه نظر شخصی خود را اعلام کرد و گفت که قرار دادن اعضا در معرض فناوری‌های رمزنگاری و بلاک‌چین می‌تواند یک ''منبع پایدار ارزشی'' تامین کند، برای زمانی که سرمایه گذاران به سمت ارزهای دیجیتال هجوم می‌آورند چرا که آن را پوششی در برابر تورم ایجاد شده توسط ارز فیات می‌بینند.'' وی گفت: ''من فکر می‌کنم، سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال، در عصر تورم، گزینه مناسبی است.''

پس از سخنرانی این مدیر ارشد، سخنگوی Rest، طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ''مطمئنا به منظور تنوع بخشیدن به سبد سهامی خود، بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری خواهیم کرد. اما این سرمایه گذاری، فورا و در آینده خیلی نزدیک انجام نخواهد شد.'' وی توضیح داد: "ما در حال حاضر، و پیش از آنکه تصمیمی بگیریم، در حال انجام تحقیقات گسترده در مورد این نوع از دارایی هستیم. ما، جنبه‌های امنیتی و نظارتی سرمایه گذاری بر روی این کلاس دارایی را هم مورد بررسی قرار می‌دهیم.''

البته این نظرات برخلاف اظهار نظرهای این هفته Australian Super بودند. مدیر اجرایی صندوق ۱۶۷ میلیارد دلاری Paul Schroder در روز دوشنبه گفته بود که: "ما به عنوان یک دارایی قابل سرمایه گذاری برای اعضایمان، به رمزارزها نگاه نمی‌کنیم.''

ماه گذشته، گزارش شد که صندوق سرمایه گذاری دولتی Queensland Investment (QIC)، به دنبال سرمایه گذاری در عرصه ارزهای دیجیتال است. این در حالی است که شرکت مذکور در هفته جاری به Business Insider گفته که این گزارش تنها یک ''اشتباه ضمنی'' بوده و همچنین هرگونه پذیرش دارایی‌های دیجیتال را کم اهمیت جلوه داده است.

استوارت سیمونز، رئیس واحد پول QIC نیز گفت که انتظار دارد صندوق‌های بازنشستگی کریپتوکارنسی را بپذیرند اما احتمالا سرمایه گذاری آن‌ها به شدتی که انتظار داریم نباشد.

این بحث‌ها درست هنگامی شکل گرفتند که بازار کریپتو استرالیا یک پتانسیل بالا برای گاوی شدن پیدا کرده بود. در ماه اکتبر، پیشنهادهای نظارتی گسترده توسط کمیته سنا، و به عنوان بخشی از برنامه تبدیل این کشور به مرکز بعدی ارزهای دیجیتال ارائه شدند، این حرکت با ارائه معاملات ارزهای دیجیتال از طریق اپلیکیشن بانک مشترک ‌المنافع استرالیا (CBA) همراه شد.

در این بین که استرالیا منتظر است ببیند کدام کمپانی بزرگ سرمایه گذاری سنتی برای پذیرش بیت‌کوین پیش قدم می‌شود، مت کامین، مدیرعامل CBA، در اوایل هفته جاری گفت که این بانک ، بیش‌تر از آنکه نگران ریسک سرمایه گذاری بر روی رمزارزها باشد از آن می‌ترسد که سرمایه گذاری نکند و عقب بماند. وی گفت:

"ما متوجه ریسک سرمایه گذاری در این عرصه هستیم، اما خطرات عدم سرمایه گذاری بر روی رمزارزها بسیار بزرگ‌ترند.''

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه