فرماندار تایلند: "کریپتو آینده است‌''

blog

تایلند تصمیم دارد دارندگان رمزارزها را جذب کند

بلومبرگ، در روز شنبه، به نقل از فرماندار TAT، یوتاساک سوپاسورن، گزارش داد که اداره گردشگری تایلند (TAT) با قانون گذاران این کشور همکاری میکند تا استفاده از ارزهای دیجیتال را برای گردشگران راحتتر کند.

فرماندار توضیح داد: "افرادی هستند که با سرمایه گذاری بر روی رمزارزها ثروتمند شدهاند و ممکن است بخواهند از ثروتی که به دست آوردهاند استفاده کنند.'' وی در ادامه افزود: ''اگر آنها بتوانند در کشور ما بدون نیاز به تبدیل رمزارزهایشان به ارز فیات و یا پرداخت مالیاتهای دولتی از سرمایه خود استفاده کنند برایشان راحتتر خواهد بود.''

او توضیح داد که سازمان گردشگری تایلند در حال ایجاد زمینههای پذیرش گستردهتر ارزهای دیجیتال است و قصد دارد زمانی که سفرهای جهانی به حالت عادی برمیگردند این پذیرش را اجرایی کند.

فرماندار همچنین فاش کرد که این طرح در حال حاضر با کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC)، بانک تایلند (BOT) و شرکت Bitkub Online که بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال کشور محسوب میشود، به بحث گذاشته شده است.

وی افزود: علاوه بر اینها، این مرجع در سال آینده، یک واحد جدید به منظور رسیدگی به صدورتوکنهای رمزنگاری شده خود، ساخت یک کیف پول و ایجاد یک اکوسیستم گردشگری جدید؛ راه اندازی خواهد کرد. تایلند در حال حاضر ارزهای دیجیتال مانند بیتکوین و اتر را به عنوان ارز قانونی به رسمیت نمیشناسد.

سازمان گردشگری تایلند قصد دارد بخشی از ۸۰ میلیارد درآمدِ از دست رفته به خاطر همه گیری کرونا را جبران کند. در سال ۲۰۱۹، تایلند، میزبان تقریبا ۴۰ میلیون مسافر خارجی بود که برای این کشور بیش از ۶۰ میلیارد دلار درآمد به ارمغان آوردند.

این کشور، بیش از یک سال بود که مرزهای خود را به علت همه گیری ویروس کرونا به روی توریستها بسته بود. از چندی پیش، تایلند، به مسافران واکسینه اجازه ورود میدهد.

یوتاساک اذعان دارد که در سال ۲۰۲۳، ''با مسافرت شخصی مانند راسل کرو یا سرمایه گذاران رمزارز مانند Tim Cook به تایلند،'' میتوانیم حدود ۸۰ درصد از درآمد گردشگری خود پیش از بحران همه گیری کرونا را با جذب تنها نیمی از گردشگران خارجی در سال ۲۰۱۹، جبران کنیم.

وی انتظار دارد که تا سال ۲۰۲۴، درآمد تایلند از صنعت گردشگری به سطح قبل از پاندمی کووید ۱۹ بازگردد. او در ادامه افزود که این کشور برای سه ماهه اول سال آینده حدود یک میلیون گردشگر ثروتمند را هدف گرفته است. در همین حال این مقام اعلام کرد که امیدوار است در نهایت ۱۰ درصد از دارندگان کریپتو به تایلند سفر کنند.

فرماندار TAT:

''کریپتو آینده است! به همین خاطر لازم است تایلند را به جامعهای که با دید مثبت به کریپتو نگا میکند تبدیل کنیم تا بتوانیم از سرمایه گذاران ثروتمند کریپتوکارنسی استقبال کنیم.''

منبع: بیت کوین دات کام 

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه