قیمت کریپتو در هند پس از ارائه لایحه کریپتو کاهش یافت

blog

بحثهای نظارتیِ هند، حول محور ممنوعیت فروش کریپتو، باعث شد تعدادی از سرمایه گذاران، رمزارزهای خود را در صرافی اصلی WazirX به فروش برسانند. این امر منجر به کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال پیشرو، از جمله بیتکوین (BTC) و اتر (ETH) شد.

قیمترمزارزها بلافاصله پس از اعلام پارلمان مبنی بر معرفی و فهرست ۲۶ لایحه جدید در جلسه فصل زمستان کاهش یافت، لایحه ارز دیجیتال و مقررات ارز دیجیتال رسمی ۲۰۲۱ نیز از لایحههای ارائه شده بودند. همانطور که کوینتلگراف نیز پیشتر گزارش کرده بود، این لایحه به دنبال دریافت رای قانونی برای ایجاد یک ارز دیجیتال رسمی بوده و قصد دارد از روز دوشنبه، مبادله ''کلیه ارزهای دیجیتال خصوصی'' را ممنوع کند.

فروش انبوه در WazirX، در صبح روز چهارشنبه، ساعت ۳:۳۰ بامداد UTC، قیمت بیتکوین را از نزدیک به ۴۶۰۰۰۰۰ روپیه هند (۶۱۸۲۰.۷۳ دلار) به ۳۹۱۷۶۵۹ روپیه (۵۲۶۵۰.۵۵ دلار) کاهش داد.، یک کاهش ۱۴.۸ درصدی در عرض تنها دو ساعت. به طور مشابه، سایر توکنهای محبوب، از جمله اتر و کاردانو (ADA) نیز، در این صرافی کاهش قیمت دو رقمی را تجربه کردند.

Nischal Shetty، مدیرعامل WazirX در صحبت با کوینتلگراف تاکید کرد که ارزهای دیجیتال در بازار کریپتو هند معمولا با قیمت بالاتری نسبت به بازار جهانی معامله میشوند:

''این رویدادِ ''فروش از روی وحشت'' باعث شد که بازار هند اصلاح شود و قیمتها به سطح جهانی برسند.''

Nischal Shetty همچنین به موارد مختلف استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان یک سرمایه یا ابزار اشاره کرد و پیشنهاد وزیر دارایی پیشین هند، Subhash Chandra Greg، را بازگو کرد: "لازم است که ممنوعیتهایی در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد.''

جی هائو، مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال OKEx، در مورد نیاز به رویکردی دقیق و ظریف برای تنظیم داراییهای کریپتو در هند، به کوین تلگراف گفت:

''هند بیشترین سرمایه گذاران را در عرصه رمزنگاری دارد و مسئولیت محافظت از منافع تعداد زیادی از سرمایه گذاران این کشور بر عهده دولت است.''

کارولین بولر، مدیرعامل شرکت BTC Markets، درباره ممنوعیت کریپتو در هند گفت: ''این ممنوعیت در دراز مدت کارساز نخواهد بود و تنها یک گام به عقب است.'' وی اضافه کرد که ''ممنوعیت گزینهای برای محافظت از منافع سرمایه گذاران نیست.'' بولر اظهار داشت:

''نکتهای که در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد آنست که هرچقدرهم که دولتها سعی کنند آنرا مهار یا ممنوع کنند، ماهیت بسیار غیرمتمرکز این فناوری تا حد زیادی مانع از این امر خواهد شد.''

ایوان لوترا، سرمایه گذار هندی بلاکچین، از فرایند فکری بولر حمایت کرد و به کوینتلگراف گفت که محدود کردن دسترسی به ارزهای دیجیتال برای دولتها غیرممکن خواهد بود. این کارآفرین جوان با استناد به توسعه سریع زیرساختهای السالوادور در بحبوحه پذیرش بیتکوین، اذعان داشت که دولت هند به زودی مجبور به پذیرش ارزهای دیجیتال خواهد شد:

"ابتدا مردم مجبور پذیرش ارزهای دیجیتال شدند، سپس بانکها، و حال، نوبت به دولت رسیده است. در آینده متاورزها، دولت نیز باید ارزهای دیجیتال را بیاموزد و نحوه برخورد با آن را یاد بگیرد.''

وی به عنوان آخرین توصیه، به اینونتورهای هندی گفت: "باید به قانونگذازان خود ایمان داشته باشیم.'' وی در پایان اضافه کرد: "بیایید وحشت نکنید.''

این موضوع، پس از یک بحث پارلمانی در مورد ارزهای دیجیتال، در ۱۵ نوامبر به میان آمد، که در آن  تعدادی از تنظیم کنندهها به این نتیجه رسیدند که اگرچه رمزارزها را نمیتوان متوقف کرد، اما لازم است با شدت بیشتری تنظیم شوند.

در ماه اوت، نمایندهای از بانک مرکزی هند گفت که قصد دارد آزمایشات اولیه یک ارز دیجیتال انحصاری بانک مرکزی را پیش از آن که سال ۲۰۲۱ به پایان برسد، آغاز کند. هند در حال حاضر، یکی از بزرگترین بازارهای جهان، با بیش از ۲۰ میلیون سرمایه گذار در عرصه ارزهای دیجیتال است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه