لندن بهترین شهر برای ارز دیجیتال

blog

یکی از بزرگ‌ترین مسئله‌های این روزهای بازار ارز دیجیتال، تنظیم قوانین و مقررات در این حوزه است. قانون‌گذاری در این زمینه می‌تواند مسیر آینده رمزارزها را روشن کند و شفافیت بیشتری به آن بدهد. اما برای پذیرش گسترده این صنعت نیاز است تا یک زیرساخت قوی وجود داشته باشد تا تمام مردم جهان به‌راحتی بتوانند به رمزارزها دسترسی پیدا کنند و از آن‌ها برای موارد مختلف استفاده کنند. با بررسی یک‌سری شاخص‌های کلیدی در مورد مالیات رمزارزها، خودپردازهای کریپتو، شغل‌های مرتبط با این حوزه و... شهر لندن پایتخت انگلستان بهترین شهری است که کسب‌وکارها و استارتاپ‌های مربوط به صنعت ارز دیجیتال می‌توانند از آن استفاده کنند.

چشم‌انداز ریشی سوناک (Rishi Sunak)، نخست‌وزیر انگلستان در صنعت خدمات‌دهی مالی این کشور به‌گونه‌ای است تا این فرد مطمئن شود انگلستان از لحاظ تکنولوژی و نوآوری در جایگاه اول قرار بگیرد. آزمایشی با هشت شاخص کلیدی مختلف نشان داده که لندن برای جذب شرکت‌های ارز دیجیتال آمادگی کامل دارد.

به طور کلی در لیست کشورهای برتر از این لحاظ، لندن در جایگاه اول قرار دارد و در ادامه شهرهای دبی، نیویورک، سنگاپور و لس‌آنجلس به ترتیب در جایگاه‌های دوم تا پنجم قرار دارند. همچنین در سال 2022 شهر هنگ‌کنگ در جایگاه اول این لیست قرار داشت، اما در لیست امسال در جایگاه هفتم قرار گرفته است.

هشت شاخص کلیدی که برای ارزیابی شهرها مورد استفاده قرار گرفته، شامل این موارد است: تعداد کل رویدادهای مربوط به ارز دیجیتال، تعداد شغل‌های مرتبط با ارز دیجیتال، تعداد شرکت‌های مرتبط با ارز دیجیتال، تعداد خودپردازهای ارز دیجیتال، کیفیت زندگی، میزان تحقیق و توسعه به‌عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی و نرخ مالیات در عایدی سرمایه.

در همین راستا، شهر لندن را می‌توان بهترین شهر برای پیدا کردن شغل مرتبط با صنعت ارز دیجیتال دانست و شهروندان این شهر علاقه بیشتری نسبت به بقیه شهرهای جهان به رمزارزها نشان می‌دهند. البته اگر به این هشت فاکتور به طور مستقل نگاه کنیم متوجه می‌شویم که در یک‌سری از آن‌ها شهرهای دیگر رتبه بهتری نسبت به لندن دارند. به طور مثال از لحاظ کیفیت زندگی، شهر دبی بهتر از لندن است و یا تعداد خودپردازهای نصب شده در شهر ونکوور کانادا، بالاتر از تعداد خودپردازهای شهر لندن است. اما به طور کلی لندن را می‌توان در جایگاه اول قرار داد.

بانک انگلستان هم در راستای استفاده از نوآوری‌های روز دنیا در زمینه سیستم مالی، اعلام کرد که برنامه‌ای دارد که تا انتهای سال 2030 یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) راه‌اندازی کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

اولین دیدگاه را وارد کنید!

ثبت دیدگاه